Bukmacherka 24 marca 2020

Łotewski rząd zawiesza licencje wszystkich operatorów

Łotewski rząd z uwagi na rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa postanowił zawiesić licencje wszystkich operatorów. Co ciekawe w tym przypadku chodzi zarówno o licencje na przyjmowanie zakładów poprzez retail, a także online. 

W ten weekend rząd Łotwy wydał rozporządzenia mające na celu ograniczenie dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19. Podjęte środki obejmowały zakaz wszelkiej działalności w kasynach, salonach bingo i automatach do gry, czy naziemnych punktach bukmacherskich, którym nakazano zaprzestanie działalności do co najmniej 14 kwietnia. Gdy termin zakazu będzie zbliżał się ku końcowi, sytuacja zostanie ponownie oceniona.

Jak pierwotnie napisano, ustawodawstwo dotyczące zamykania sfery hazardowej dotyczyło jedynie lokali naziemnych. Wówczas jednak niektórzy politycy uznali, że obywatele poddani kwarantannie będą nadużywali hazardu online. W ten sposób odbyło się drugie głosowanie, w którym wynikiem 37 – 22 zdecydowano, by zakazać także hazardu w sieci.

Łotewscy operatorzy gier hazardowych online dotychczas odnotowywali rekordowy rok, ponieważ ich przychody rok do roku wzrosły o około 30%. Główny wpływ miały na to gry kasynowe i zakłady sportowe. Nowe rozporządzenia łotewskiego rządu na pewno jednak wpłyną negatywnie na ten wynik.