Ogolna 29 października 2019

LOTTO partnerem tytularnym Ekstraligi Badmintona

Pierwszy raz w historii liga badmintona w Polsce będzie miała partnera tytularnego. Została nim marka LOTTO, która należy do Totalizatora Sportowego. Współpraca państwowej spółki i Polskiego Związku Badmintona potrwa przynajmniej przez rok. 

Do tej pory polska liga badmintona nosiła nazwę Drużynowe Mistrzostwa Polski. Od tego sezonu nazwa zostanie zmieniona na – LOTTO Ekstraligę Badmintona. Start rozgrywek został zaplanowany na listopad, a ostatnie mecze odbędą się w maju. W sezonie 2019/2020 zostanie rozegranych 5 kolejek rundy zasadniczej, półfinał i finał. Łącznie o miano najlepszej drużyny w Polsce będzie rywalizowało 14 klubów.

– To nie przypadek, że Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, został Partnerem Tytularnym Ekstraligi Badmintona. Od wielu lat jesteśmy związani z tą dyscypliną sportu wspierając między innymi takie wydarzenia jak Narodowe Dni Badmintona. Podpisanie umowy z Ekstraligą Badmintona jest kolejnym krokiem we współpracy z tą rozwijającą się dyscypliną sportu  – powiedziała Aida Bella, Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego.

Oczywiście z podpisanej umowy zadowolony jest również prezes Polskiego Związku Badmintona, Marek Krajewski, który zwrócił uwagę na to, że dzięki LOTTO, polski badminton może się bardzo rozwinąć: – Mogę śmiało stwierdzić, że wkraczamy w zupełnie nowy etap rozwoju badmintona w Polsce. Współpraca z Totalizatorem Sportowym, właścicielem marki LOTTO, pozwoli na podniesienie poziomu organizacyjnego, a w dłuższej perspektywie również sportowego całej ligi. Marka LOTTO jest widoczna w większości wiodących dyscyplin sportu w naszym kraju, teraz przyszedł czas na badminton. 

Pieniądze otrzymane od LOTTO władze ligi przeznaczą na działania marketingowe, jednolitą identyfikację wizualną hal, na których będą rozgrywane spotkania oraz program informatyczny do obsługi rozgrywek.

Fot. Totalizator Sportowy