Loterie 3 lutego 2023

Lottoland wygrał sprawę w niemieckim sądzie

Jakiś czas temu niemiecki regulator die Glücksspielbehörde (GGL) zablokował działalność operatora Lottoland. Sąd uznał, iż krajowy regulator nie miał podstawy prawnej, by wykonać taki krok. 

Lottoland zablokowany w Niemczech

Według krajowego regulatora die Glücksspielbehörde (GGL), zakłady loteryjne są zakazane na mocy Czwartego Traktatu Państwowego Niemiec o grach hazardowych. W związku z tym, Lottoland zostało zablokowane. W specjalnym oświadczeniu regulator stwierdził, iż Lottoland stanowi szczególne zagrożenie, ponieważ charakter produktu może sprawić, iż konsumenci zaczną mylić nielegalną ofertę z legalną loterią.

Po decyzji o nałożeniu blokady, strony internetowe Lottoland były niedostępne. Firma mająca swoją siedzibę na Macie uznała ten ruch jako niezgodny z prawem.

Decyzja sądu

Choć początkowo Sąd Administracyjny w Koblencji nie interweniował, odwołanie do sądu wyższej instancji przyniosło skutek w postaci zmiany decyzji i wydania rozporządzenia, iż blokada powinna zostać odwieszona. Sąd stwierdził, że nakaz był wyraźnie niezgodny z prawem. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści osób trzecich emitowane w jego usługach, chyba że są one przekazywane przez tego usługodawcę.

Krajowy regulator ma do swojej dyspozycji kilka narzędzi, a jednym z nich jest blokada adresów IP. W przeszłości die Glücksspielbehörde (GGL) rozważał wzmożoną współpracę z organami podatkowymi lub dostawcami usług płatniczych, by stworzyć metodę ograniczania działalności nielegalnych operatorów. –

Dodaj komentarz