Loterie 31 października 2018

Lottoland zablokowany w Niemczech

autor: PK
Sąd rejonowy w Niemczech wydał operatorowi loterii Lottoland z siedzibą w Gibraltarze nakaz zaprzestania działalności w Niemczech.

Sąd uznał, że Lottoland nie jest upoważniony do angażowania graczy w Niemczech zgodnie z krajowym traktatem dotyczącym gier. Sąd nakazał również Lottoland wstrzymać reklamę w tym kraju.

Orzeczenie jest efektem pozwu złożonego przez Lotto Rheinland-Pfalz GmbH. Lottoland starał się kontratakować, że państwowe monopole loteryjne, działające na mocy niemieckiego traktatu o grach, są sprzeczne z prawem Unii Europejskiej. Sąd odrzucił wniosek spółki o zawieszenie sprawy w sądzie rejonowym i przesłuchanie przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej (ETS).

W swoim orzeczeniu sąd wyjaśnił swoje stanowisko, mówiąc, że zgodność z prawem niemieckich monopoli loteryjnych była nieistotna, ponieważ zasada Lottoland nie opiera się na działaniu loterii. Sąd uznał także ofertę Lottolanda za zagrażającą bezpieczeństwu graczy

Niemcy są jednym z głównych rynków Lottolandu i jak na ironię, ich największy dotychczasowy zwycięzca pochodzi z Berlina, wygrywając w czerwcu 2018 roku 800 milionów euro.

Dodaj komentarz