Poker 18 marca 2019

Łukasz Frączek wygrał WPT500 Barcelona

autor: BB
Ubiegły tydzień był bardzo dobry dla polskiego pokera, ponieważ po kilkudniowej rywalizacji Łukasz Frączek wygrał turniej "WPT500 Barcelona".

W turnieju odnotowano prawie 3000 wpisowych. Biorąc pod uwagę topowe turnieje nie było ono kosmicznie duże, ponieważ wynosiło 550 euro. Pomimo tego dzięki olbrzymiej frekwencji udało się uzbierać pulę nagród, która wyniosła 1.340.055 dolarów. Z czego zż 215.000 dolarów trafiło w ręce naszego rodaka. 

– Nie myślałem w ogóle o olbrzymiej nagrodzie. Koncentrowałem się tylko na podejmowaniu właściwych decyzji i budowaniu stacka. Wygrałem większość kluczowych spotów i chociaż nie byłem najlepszym graczem w heads-upie, miałem szczęście – powiedział zwycięzca turnieju. 

Do finałowego dnia przystąpiło 35 graczy, ale to nasz rodak okazał się z nich najlepszy. Ostatecznie w finałowym heads-upie pokonał włoskiego pokerzystę, Federico Piroddiego.

Wygranie "WPT500 Barcelona" jest jak na razie największym sukcesem w karierze Łukasza Frączka. Biorąc jednak pod uwagę wiek Polaka, czyli jedynie 24 lata, możemy spodziewać się, że nie było to jego ostatnie słowo. 

Dodaj komentarz