Magic Girl Pinball
John Popadiuk co jakiś czas daje nam o sobie znać wrzucając do sieci projekty nowych flipperów.
Niestety tworzone wraz z Benem Heckendorfem Zombies Adventureland i Kiss nie wyszły poza etap prototypu. Na szczęście z Magic Girl stało się inaczej, bo z ograniczoną produkcją, ale jednak produkcją, tego flippera ruszyła firma Johna o nazwie Zidware.
Zdjęcia z linii, a właściwie linijki produkcyjnej Magic Girl znajdziecie tutaj.
Pierwsze egzemplarze tej ciekawej maszynki powstały w dniach 25 maja – 3 czerwca 2015, a prototyp zaprezentowany został na Northwest Pinball & Arcade Show w Tacoma, USA.
Magiczna Dziewczyna ma ekran LCD do prezentacji wyników umieszczony na końcu blatu, podobnie jak miało to miejsce w najciekawszym chyba do tej pory modelu stworzonym przez Popadiuka – Circus Voltaire.
Uwagę zwracają także mocno zakręcone i podświetlone pleksiglasowe rampy.
Moim zdaniem blat tego flippera jest zbyt przeładowany, ale John miał zawsze skłonności do barokowej ornamentyki.
John Adam Popadiuk to projektant flipperów młodszego pokolenia, który zaczynał swoją karierę w spółce Bally w wieku dziewiętnastu lat. Cirqus Voltaire, Theatre of Magic i Tales of the Arabian Nights to modele, które wyszły spod jego ręki.
Do współpracy zaprosił go Norm Clark pracujący wtedy we wspomnianej firmie Bally z takimi sławami jak: Jim Patla, Greg Kmiec, George Christiansen, Greg Freres, czy Faul Faris.
Pierwszym zaprojektowanym przez Johna flipperem był World Cup Soccer (1994). Wykorzystał w nim magna-save, piłkarską bramkę z ruchomą figurką bramkarza (jackpot), połówkę naturalnej wielkości piłki futbolowej na blacie, a nawet uchwyt wystrzeliwacza w kształcie piłki.
Po World Cup Soccer, który zrobił karierę raczej poza Stanami Zjednoczonymi, ze względu na powszechnie znaną tam "miłość" do piłki nożnej, przyszła kolej na świetny, magiczny Theatre of Magic, Tales of the Arabian Nights, Circus Voltaire i Star Wars Episode 1, jeden z dwóch wyprodukowanych modeli tzw. Pinball 2000.
WCS i Theatre of Magic sprzedały się razem w ilości ponad 15 tys. egzemplarzy.
W tym ostatnim zachwycała szczególnie lewitująca kulka.
Po klapie przedsięwzięcia pod nazwą Pinball 2000, John znalazł po kilku latach swoje miejsce w firmie Zizzle produkującej profesjonalne, zabawkowe flippery dla dzieci. Ma na swoim koncie przygotowanie dla Zizzle dwóch modeli: Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest oraz Marvel Heroes vs. Villains.