10.10.2018 00:00

Malta wprowadza wytyczne dla twórców kryptowalut

Malta Gaming Authority (MGA), czyli maltański departament odpowiedzialny za hazard, ogłosił wytyczne w sprawie tworzenia  "piaskownic" dla kryptowalut i wirtualnych aktywów finansowych.

Udostępnij
Malta wprowadza wytyczne dla twórców kryptowalut

Agencja regulacyjna chce opracować wytyczne, które doprowadzą do ostatecznej akceptacji kryptowalut, a także innowacyjnych rozwiązań technologicznych (ITA) dla branży gier w kraju. Struktura "piaskownicy" (ang. sandbox) została po raz pierwszy wprowadzona podczas Szczytu Delta, który odbył się 3-5 października w St. Julian's na Malcie.

"Działania będą podzielone na dwie fazy: od 1 stycznia 2019 r. urząd przyjmie wnioski o wykorzystanie aktywów wirtualnych (VFA i wirtualne tokeny) jako metody płatności. W drugiej fazie struktura "piaskownicy" zostanie rozszerzona na aplikacje do korzystania z ITA w kluczowym wyposażeniu technicznym licencjobiorców, aby zbiegły się z rozwojem wprowadzonym przez Maltański Urząd ds. Innowacji (MDIA" – czytamy w oświadczeniu MGA.

Heathcliff Farrugia, dyrektor generalny MGA, wyjaśnił, że idea "piaskownicy" ma pozwolić Malcie stać się liderem w zakresie regulacji gier, przy jednoczesnym dalszym wdrażaniu innowacji. Dodał, że operatorzy gier są bardzo zainteresowani akceptowaniem VFA, a także DLT, co prowadzi do utworzenia agencji testowej, w której firmy mogą korzystać z technologii podlegających kontroli regulacyjnej przed rozpoczęciem działalności.

Malta jest już ważnym ośrodkiem zarówno w grach, jak i działalności kryptowalut, więc integracja obu jest logiczna. Szczyt Delta, który odbył się w tym roku jako pierwsza tego typu konferencja, jest platformą promującą blockchains i powiązane firmy. Maltański parlament niedawno wprowadził ustawę o VFA, która umocniła miejsce śródziemnomorskich wysp  jako głównego ośrodka blockchainowego i kryptowalutowego. Szczyt był okazją do dalszego wzmocnienia tej pozycji i dostarczenia większej ilości informacji na temat struktury "piaskownicy" zaproponowanej przez MGA.

Udostępnij
JD

JD