Wyścigi konne 23 lutego 2019

Matrix Holdings planuje budowę kompleksu torów na wyścigi konne w Wietnamie

autor: MC
Chcąc stać się atrakcyjniejszym miejscem dla turystów, Wietnam zrewolucjonizował wiele swoich branż – m.in. zdecydował się na uruchomienie gier hazardowych na wielką skalę.

Potwierdzeniem tych działań była konferencja w czwartek, na której ogłoszono, że Matrix Holdings negocjuje budowę kompleksu (specjalnie poświęconego wyścigom konnym) wartego 200 milionów dolarów w mieście Da Nang.

W listopadzie 2018 r. władze w Hanoi zatwierdziły projekt kompleksu rozrywkowego o wartości 500 milionów dolarów, który ma zostać otwarty w 2021 roku. Ten kompleks rozrywkowy obejmowałby głównie tory wyścigów konnych, jak również inne gry. Decyzja o budowie kompleksu została podjęta dokładnie 12 miesięcy po tym, jak Zgromadzenie Narodowe w Wietnamie uczyniło zakłady sportowe legalnymi. Matrix Holdings zgodził się stworzyć kompleks w Da Nang, ale wciąż istnieje przeszkoda, którą należy pokonać. Budowa proponowanego kompleksu musi być potwierdzona przez Zgromadzenie Narodowe przed sfinalizowaniem jakiejkolwiek umowy, a ta decyzja nie została jeszcze podjęta.

Kolejne miejsce wyścigów jest już w budowie w Dai Nam Park. Ta trasa o długości 1,5 km służy nie tylko do wyścigów konnych i psich, ale także do wyścigów Pro-kartingu i skuterów wodnych. Oczekuje się, że stadion będzie początkowo miał pojemność 20 000 widzów, ale ta liczba zwiększy się do 60 000 osób na przyszłe wydarzenia.

Niedawno podpisano umowę z Novomatic, aby wprowadzić gry w całej Azji Południowo-Wschodniej. Kraje takie jak Kambodża, Sri Lanka i Laos również zdecydowały się wprowadzić gry hazardowe do swojego kraju. Wietnam także osiągnął porozumienie z Novomatic, dzięki czemu ta austriacka firma była pierwszą, która mogła wprowadzić kasyno do Wietnamu. To pokazuje, jak szybko Novomatic staje się potężnym, ale także jak chętnie Zgromadzenie Narodowe zapewnia rozrywkę, która przyciągnie turystów z całego świata.

W 1997 r. po raz pierwszy rząd wietnamski zezwolił zagranicznym turystom swobodnie podróżować po kraju. Jednak większość osób, które przyjechały zwiedzić ten kraj, pochodziła z sąsiednich państw i przybyła do Wietnamu specjalnie na wycieczki rowerowe, spływy kajakowe lub wycieczki fotograficzne. Mniej niż 3 miliony osób przybyło do Wietnamu w latach 1997-2005, ale rozwój kurortów, miejsc wakacyjnych i innych rodzajów usług doprowadził do ogromnego wzrostu liczby osób chcących przyjechać do Wietnamu.

Prawie 8 milionów osób odwiedziło Wietnam w 2015 roku, a liczba ta wzrosła gwałtownie, gdy hazard i inne rozrywki dla dorosłych zostały zalegalizowane. W 2016 r. ponad 10 milionów osób odwiedziło ten kraj, co stanowi wzrost o 26% w stosunku do roku poprzedniego. W ubiegłym roku liczba turystów oscylowała w okolicy 15,5 miliona osób. Oczekuje się, że ta liczba zostanie w tym roku znacznie przekroczona.

Najwyraźniej legalizacja kasyn i gier skłoniła ludzi do odwiedzenia Wietnamu. Można się tylko zastanawiać, co przyniesie przyszłość, gdy zawody konne z wietnamskich kompleksów będą dostępne online.

Dodaj komentarz