Kasyno 4 sierpnia 2022

MGM Resorts International z wyraźnym wzrostem przychodów w drugim kwartale

MGM Resorts International przedstawiło statystyki dotyczące II kwartału tego roku. Mowa o wzroście przychodów w wysokości 44% rok do roku. Spory wpływ na dobre rezultaty ma działalność w Las Vegas.

Dobre wyniki MGM Resorts International

W ubiegłym roku MGM Resorts International odnotowało przychody za II kwartał w wysokości 2,3 mld dolarów. W tym roku, za ten sam okres, mowa o przychodach w wysokości 3,3 mld dolarów, czyli wzroście o 44%.

Największy wpływ na rezultat mają operacje MGM Resorts w Las Vegas, gdzie przychód wyniósł 2,1 mld dolarów, co stanowi 64% całej kwoty z drugiego kwartału. W raporcie uwzględniono wyniki operacyjne The Cosmopolitan, które zostało przejęte przez MGM Resorts wraz z Aria.

Operacje regionalne MGM Resorts International nie wypadają już tak dobrze, choć i tutaj przychody wzrosły o 12%. Z kolei MGM China odnotowało spadek przychodów o 54% z 311 mln do 143 mln dolarów. Wpływ na gorsze wyniki mają ograniczenia związane z Covid-19.

Satysfakcja z rezultatów

O statystykach MGM Resorts International wypowiedział się CEO firmy, Bill Hornbuckle: – Nasze wyniki w drugim kwartale były znakomite, gdyż mowa o najlepszym w historii skorygowanym wskaźniku EBITDA w zakresie nieruchomości w ośrodkach Las Vegas Strip oraz najlepszym skorygowanym wskaźniku EBITDA w zakresie nieruchomości w naszej działalności regionalnej. Napędza to stały oraz silny popyt ze strony konsumentów rekreacyjnych.

Patrzymy w przyszłość z optymizmem, ponieważ nasza konwencja i kalendarz wydarzeń na przyszły rok pozostają bardzo silne, a BetMGM nadal jest liderem rynku z planem rozwoju.

Dodaj komentarz