Ogolna 3 listopada 2022

MGM Resorts International ze wzrostem przychodów w III kwartale

O ponad 1/4 wzrosły przychody MGM Resorts International za trzeci kwartał 2022 roku względem ubiegłego roku. Firma zanotowała przychody na poziomie 3,4 miliarda dolarów.

Większe przychody, dzięki przejęciom

Operator zauważa, że we wspomnianym okresie skorzystał na uwzględnieniu The Cosmopolitan of Las Vegas oraz Aria i Vdara po ich przejęciu we wrześniu ubiegłego roku i maju 2022. Wyniki poprawiły się również, dzięki zwiększonemu wolumenowi biznesowemu i aktywności związanej z podróżami. Głównie w Las Vegas Strip Resorts.

Z dumą ogłaszamy najlepszy kwartał w naszej historii Las Vegas Strip. Zarówno pod względem przychodów, jak i skorygowanego wskaźnika EBITDAR z nieruchomości. Wszystko dzięki ciągłej atrakcyjności naszej oferty rozrywkowej. W ciągu kwartału osiągnęliśmy kilka “kamieni milowych”, w tym sfinalizowaliśmy przejęcie LeoVegas. Ponadto złożyliśmy ofertę do przetargu na nową koncesje na gry do rządu Makau – powiedział Bill Hornbuckle, CEO MGM Resorts International.

Dodał także, że perspektywy operatora pozostają obiecujące, z ciągłym postępem działalności z BetMGM i inicjatywami rozwojowymi w Nowym Jorku i Japonii oraz operacjami krajowymi w 2023 roku. Firma skupia się na realizacji swojej wizji bycia czołowym światowym przedstawicielem w branży rozrywkowej w zakresie gier.

Wysoka strata operacyjna

Strata operacyjna za III kwartał 2022 roku wyniosła miliard dolarów. W porównaniu z dochodem operacyjnym w wysokości 1,9 miliardów dolarów w analogicznym kwartale poprzedniego roku. Strata netto wyniosła 577 milionów dolarów w porównaniu do zysku netto w wysokości 1,4 miliarda rok do roku. Skonsolidowany skorygowany EBITDAR za okres wyniósł 950 milionów dolarów.

Nadal widzimy dużą wartość w akcjach naszej firmy i odkupiliśmy około 10 milionów akcji za łączną kwotę 307 milionów dolarów w kwartale. Pozostajemy zdyscyplinowani w naszym podejściu do rozmieszczenia kapitału i koncentrujemy się na utrzymaniu silnego bilansu z odpowiednią płynnością, a także dążeniu do rozwoju możliwości przy największym zwrocie dla akcjonariuszy – powiedział Jonathan Halkyard, dyrektor finansowy MGM Resorts International

Dodaj komentarz