Ogolna 11 stycznia 2023

Michael Ahearne rezygnuje z miejsca w zarządzie GiG

Dyrektor Gaming Innovation Group Michael Ahearne rezygnuje ze stanowiska oraz miejsca w zarządzie ze skutkiem natychmiastowym.

Zmiana w zarządzie GiG

Michael Ahearne dołączył do zarządu 1 kwietnia ubiegłego roku. Tuż po tym, gdy SkyCity Entertainment Group zostało udziałowcem GiG w związku z przejęciem Sportnco Gaming SAS. Obecnie pełni funkcje dyrektora generalnego SkyCity. Teraz skupi się także na swoich zobowiązaniach wobec Grupy w Nowej Zelandii i Australii.

SkyCity jest reprezentowane w komitecie nominacyjnym GiG i będzie uczestniczyć w proponowaniu składu zarządu na corocznym zgromadzeniu akcjonariuszy w maju. Mamy nadzieję, że nowy zarząd będzie posiadał odpowiedni zakres kompetencji i doświadczenia, które przyczyni się do dalszego pozytywnego rozwoju – można przeczytać w oświadczeniu GiG. Zarząd jednocześnie podziękował Ahearne za jego wkład w rozwój firmy.

GiG dodał, że pozostali członkowie zarządu, przewodniczący Petter Nylander, Nicolas Adlercreutz, Kathryn Moore Baker, Mikael Riese Harstad, Kjetil Garstad i Hessi Mocca będą nadal pełnić funkcję w zarządzie spółki.

Przejęcie od Catena Media

W zeszłym miesiącu GiG podpisało umowę nabycia witryn partnerskich kasyn. Mowa o Askgamblers.com, Johnslots.com, Newcasinos.com oraz kilku mniejszych domen od Catena Media za łączną kwotę 45 milionów euro. Zamknięcie całej transakcji jest spodziewane jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. Płatność odbędzie się w trzech ratach. Pierwsza – 20 milionów euro w dniu zamknięcia. Kolejne 10 za dwanaście miesięcy i ostatnie 15 za dwa lata.

Przejęte strony internetowe wygenerowały niemal 13 milionów euro przychodów i 8,4 miliona EBITDA w pierwszych trzech kwartałach 2022 roku.

Dodaj komentarz