Ogolna 3 września 2020

Michale Jordan udziałowcem w DraftKings

Legenda NBA, Michael Jordan, został udziałowcem w DraftKings. Tym samym były koszykarz m.in. Chicago Bull będzie również doradzał firmie zajmującej się zakładami sportowymi oraz fantasy sports.

Zgodnie z informacjami, które obiegły branżowe i sportowe media wczoraj, prezes Hornets Sports and Entertainment, grupy właścicielskiej Charlotte Hornets został udziałoem DraftKings. W ramach tego będzie udzielał wskazówek i porad strategicznych radzie nadzorczej DraftKings.

Sportowiec i biznesmen

Michael Jordan jest jedną z najważniejszych postaci w sporcie i kulturze, która na zawsze zmieniła definicję współczesnego sportowca i przedsiębiorcy – powiedział w komunikacie Jason Robins, dyrektor generalny i współzałożyciel DraftKings.

Doradztwo strategiczne i przedsiębiorczość, którą Michael wniesie do naszego zarządu, są nieocenione i cieszę się, że dołączył do naszego zespołu – dodał Jason Robins.

Współpraca z DraftKins

Jak na razie nie ujawniono, ile udziałów w DraftKings trafiło w ręce Jordana. Sześciokrotny mistrz NBA odegra jednak kluczową rolę przy planowaniu strategii firmy, rozwoju produktów, czy wprowadzaniu nowości na rynek. Jak łatwo się domyśleć Jordan weźmie też udział w pracy nad działaniami marketingowymi, które mają ostatecznie wzmocnić produkt.

Warto przypomnieć, że legenda NBA nie pierwszy raz inwestuje w branżę hazardową. W 2015 roku Jordan, wraz z innymi właścicielami NBA Tedem Leonsisem z Washington Wizards i Markiem Cubanem z Dallas Mavericks, zainwestował w Sportradar, międzynarodową firmę, która dostarcza dane bukmacherom na całym świecie.

Michael Jordan i jego zamiłowanie do hazardu

O tym, że Michael Jordan co najmniej lubił hazard było wiadomo od wielu lat. W serialu dokumentalnym „The Last Dance” sam o tym wspomniał: – Nigdy nie obstawiałem spotkań. Stawiałem tylko na siebie w meczach golfowych.

Pytacie czy lubię grać w blackjacka? Tak, lubię grać w blackjacka. Nie było w tym jednak nic niewłaściwego. Gdy włodarze NBA dzwonili do mnie w czasach mojej gry, mówiłem im prawdę – komentował Jordan.

Michael Jordan wielokrotnie był podejrzewany, że obstawiał zakłady bukmacherskie, co byłoby jednoznaczne z jego zawieszeniem w NBA. Nigdy jednak nic mu nie udowodniono.

Czy Jordan może inwestować w branżę hazardową?

Tutaj nie ma żadnych wątpliwości, ponieważ właściciele drużyn NBA mogą angażować się w ten sektor.

Właściciele drużyn NBA mogą angażować się w zakłady sportowe i firmy fantasy sports, z zastrzeżeniem zabezpieczeń wymaganych przez przepisy ligowe, aby zapobiec faktycznym lub domniemanym konfliktom interesów – powiedział ESPN rzecznik NBA.

Dodaj komentarz