Poker 9 października 2019

Microgaming Poker Network zakończy działalność w 2020 roku

Potwierdziły się informacje, o których w branży mówiło się od dłuższego czasu. Jedna z najstarszych pokerowych sieci na świecie (Microgaming Poker Network – przyp.red) przestanie istnieć za około 6-8 miesięcy. Decyzja jest już ostateczna, o czym poinformowały władze MPN na swoim blogu. 

Dyrektor sieci Alex Scott na swoim bloku w lakoniczny sposób zakomunikował, że sieć zakończy działalność w II lub III kwartale 2020 roku. Bardziej obszerne informacje otrzymali gracze od poker roomów, które należały do sieci MPN. Jeden z nich zamieścił treść maila w sieci: – Mamy nadzieję, że ten e-mail dotrze do Ciebie. One Time Poker docenia Twoją lojalność i jak wiesz, OTP stawia graczy na pierwszym miejscu. W związku z tym, przekazujemy ci następującą wiadomość. Wczoraj zostaliśmy poinformowani przez MPN, że zamierzają zamknąć sieć pokerową. Jest to decyzja globalna i dotyczy nie tylko OTP, ale wszystkich poker roomów w sieci MPN. Jesteśmy zobowiązani do niezwłocznego przekazania ci tej informacji. Zamknięcie sieci nie nastąpi ze skutkiem natychmiastowym. Zostaliśmy poinformowani, że stanie się to za 6-8 miesięcy. Spotkanie między MPN, a właścicielami każdego poker roomu będącego częścią sieci, odbędzie się jutro o 11:00 czasu UK.

Oczywiście decyzja MPN nie dotknęła tylko One Time Poker, ale także inne wielkie firmy. Przypomnijmy, że do sieci MPN należą m.in. Grosvenor Poker, paf, CoolBet, betsafe, Betsson, 32 Red, NordicBet i OlyBet. Z całą pewnością będą musiały poszukać nowej sieci albo postawić na własne oprogramowanie, jak kiedyś zrobił Unibet (do 2014 roku należał do sieci MPN – przyp.red).

Jak na razie Microgaming Poker Network wydało tylko krótkie oświadczenie, w którym komunikuje, że decyzja została podjęta na podstawie obszernego przeglądu danych i strategii: – Decyzja ta jest wynikiem obszernego wewnętrznego przeglądu portfolio produktów i strategii. Sporządzony raport doprowadził do podjęcia decyzji o zakończeniu działalności nagradzanej sieci, która zapewnia graczom pokera online od ponad 16 lat.W trakcie przygotowań do zamknięcia sieci, którego proces zostanie szczegółowo opisany na blogu MPN w nadchodzących tygodniach, dostęp do turniejów online, promocji i gier gotówkowych pozostanie dostępny dla graczy.

W najbliższym czasie powinniśmy poznać więcej szczegółów odnośnie do zamknięcia MPN, które przez kilkanaście lat było domem dla wieku potężnych graczy na rynku.

Źródło: Pokernews.com