Spółka Mida Game ma swoją siedzibę w miejscowości o nazwie Ceska Lipa, nie znaczy to jednak, że proponowane przez nią produkty są słabej jakości, wręcz przeciwnie.
Mida znana jest w Czechach z produkcji wysokiej jakości metalowych obudów do automatów video hazardowych typu: Stork, Ego i Dave oraz multigamerów Mida Game i Mida Game II. Ten pierwszy zawiera 8 gier plus Hi-Lo, natomiast drugi posiada ich już 12-cie. W przygotowaniu jest Mida Game III z piętnastoma grami na pokładzie. Spółka ma w swojej ofercie także gry walcowe jak choćby sześciowalcowy Extra Club i czterowalcowy Golden Hawk.
Jednak przebojem ostatnich lat są videoloteryjne wersje automatów Midy. Dość powiedzieć, że należąca do Miroslava Calty spółka ma obecnie w operacji 1300 automatów VLT i tylko 800 typowych automatów hazardowych określanych w Czechach mianem VHP.
Jak powiedział mi Miroslav Calta to wynik ostatnich zmian na czeskim rynku. Czescy gracze wyraźnie polubili videoloterie. Ponieważ polubili również pokera, Mida zamierza wkrótce zaprezentować swój własny elektroniczny stół do tej gry.
Swoje automaty Mida sprzedaje nie tylko w Czechach, ale również w Stanach, Niemczech, Czarnogórze, a nawet w Albanii i Panamie. W Polsce dystrybutorem gier z Ceskiej Lipy jest Verdex.
Na zdjęciu: David Bolatzky, Tereza Mala, Miroslav Calta i Petr Jansky.