Minister Wielkiej Brytanii rozważa wprowadzenie ograniczeń wiekowych przy zakupie zdrapek

kategoriaLoterie autorMC data23.02.2019
Minister sportu, Mims Davies, chce ograniczyć sprzedaż zdrapek i wszystkich innych loterii osobom poniżej 18 roku życia, ujawniła w wywiadzie dla magazynu The House.

"Musimy jasno powiedzieć, że hazard (w tym zdrapki czy loterie) powinien być dozwolony tylko od 18 roku życia. Nowe reguły mają chronić tych najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo, czyli młodych ludzi. To tam musi wkroczyć rząd"- powiedział Davies.

Według The Guardian wprowadzenie takiej zmiany wejdzie w życie dopiero w 2023 roku, kiedy licencja loterii narodowej zostanie przedłużona. Redakcja przypomina również badania, które wykazały, że 450 000 osób w Wielkiej Brytanii uprawiało hazard w wieku od 11 do 16 lat, co w chwili obecnej byłoby całkowicie nielegalne.

Opinia brytyjskiej minister potwierdza twarde spojrzenie Wielkiej Brytanii na dalsze ograniczanie hazardu. Kilka dni temu mówiono o ograniczeniu używania kart kredytowych do gier hazardowych, twierdząc, że ludzie nie powinni obstawiać za pieniądze, których nie mają. UK wprowadziło również nowe zasady identyfikacji klientów, co ma pozwolić na dostęp do gier hazardowych tylko osobom pełnoletnim.

Derek Tonin z brytyjskiego Calvinayre wspomina swoje dzieciństwo:

Kiedy byłem dzieckiem, każde Święta Bożego Narodzenia i Urodziny oznaczały, że mój dziadek przyniesie mi kilka zdrapek i kuponów z loterii. Nie miało znaczenia, że miałem zaledwie osiem lat. Zawsze zastanawiałem się, czy mogę je kupić samemu. Wydawało mi się, że rzeczy takie jak alkohol, papierosy i losy loteryjne były przeznaczone dla dorosłych, ale nie wiedziałem, czy istnieją jakieś zasady dotyczące kupowania ich. Ostatecznie jednak nigdy nie zdobyłem się na odwagę, aby się tego dowiedzieć, ponieważ Koreańczyk w sklepie na rogu był zbyt przerażający, żebym mógł to sprawdzić. Jeśli jakikolwiek 16 lub 17-latek w Wielkiej Brytanii odczuwa takie same uczucia jak ja kiedyś przy zdrapywaniu kolejnych losów, to lepiej skorzystać jeszcze ze swobody kupowania zdrapek, dopóki jest taka możliwość.”.

Być może już wkrótce zakup losów przez osoby niepełnoletnie nie będzie możliwy.

 

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
MC 23.02.2019
    ]