Ogolna 5 lipca 2022

Ministerstwo Finansów nie otrzymało apelu ze strony Ukraińskiej Komisji Regulacji Hazardu i Loterii

autor: Maciej Akimow
Ministerstwo Finansów odpowiedziało na zadanie pytania przez Interplay w nawiązaniu do artykułu z dnia 15 czerwca – „Kto z branży hazardowej współpracuje z Rosją?”. Apel strony ukraińskiej dotyczyły konieczności zwrócenia uwagi na dalszą współpracę podmiotów z branży hazardowej z rynkiem rosyjskim. Co dokładnie odpowiedziało Ministerstwo Finansów?

Redakcja Interplay zapytała o dwie kwestie: – Czy do Ministerstwa Finansów dotarł apel Ukraińskiej Komisji Regulacji Hazardu i Loterii oraz czy Ministerstwo poinformowało o tym fakcie operatorów lub czy zamierza to zrobić?

Ministerstwo Finansów nie usłyszało apelu

W sprawie pierwszej części pytania Ministerstwo przyznało, że nie wpłynął żaden apel Ukraińskiej Komisji Regulacji Hazardu i Loterii. Ministerstwo Finansów przyznało również, że Obszar właściwości Ministerstwa Finansów obejmuje regulacje dotyczące warunków urządzania gier hazardowych i zasady prowadzenia działalności w tym zakresie przez podmioty rynku gier hazardowych, jak również kwestie opodatkowania podatkiem od gier hazardowych.

Dostawcy poza regulacjami Ministerstwa Finansów

Poza obowiązującymi regulacjami i właściwością resortu finansów jest kwestia dostawców i narzędzi do obsługi produktów oferowanych przez podmioty rynku gier hazardowych. Jednocześnie Ministerstwo Finansów zaznaczyło, że regulator polskiego rynku gier hazardowych nie prowadzi w tym obszarze jakiejkolwiek współpracy instytucjonalnej z przedstawicielami Federacji Rosyjskiej.

Interplay poinformuje stronę ukraińską

 Nasza redakcja poinformuje stronę ukraińską o tym, że apel mógł nie dotrzeć nie tylko do polskiego Ministerstwa Finansów, ale potencjalnie także do innych jurysdykcji w Europie. Przekazaliśmy także informację, w jaki sposób można przekazać apel po raz kolejny. Wyjaśnienie tej sprawy leży w interesie całej branży rozrywki w Polsce.