Ogolna 17 sierpnia 2020

Możliwa legalizacja zakładów bukmacherskich w Portoryko

Osoby decyzyjne w Portoryko rozpoczęły konsultacje w sprawie stworzenia przepisów, które zalegalizują zakłady bukmacherskie na terytorium należącym do Stanów Zjednoczonych. 

Portoryko już rok temu zrobiło pierwszy krok w stronę legalizacji zakładów sportowych. Wówczas ówczesny gubernator terytorium USA, nieposiadającego osobowości prawnej, Rico Rosselló Nevares, ratyfikował ustawę hazardową w lipc ubiegłego roku. Chwilę później zrezygnował z pełnionej funkcji.

Przełomowy rok?

W tym roku nastąpiły już znaczące zmiany w potencjalnych ramach prawnych dotyczących hazardu  w Portoryko. Niestety po raz kolejny nie odbyło się bez roszad na ważnych stanowiskach, co znacznie utrudnia proces legalizacji hazardu.

Obecnie wygląda to tak, że Jaime Alex Irizarry, dyrektor ds. Hazardu w Board Rico Tourism , zrezygnował w kwietniu, zanim nowy gubernator Wanda Vázquez Garced mianował José Balasquide-Córdova i Cristóbal Méndez do nadzorowania i tworzenia nowego prawa hazardowego. W konsultacjach i ustalaniu ustawy pomaga również Gaming Laboratories International (GLI), które pracę nad projektem rozpoczeło już w maju.

Przepisy Gaming Laboratories International

Przepisy opracowane na podstawie opinii GLI obejmują 7% podatek brutto od dochodów z gier w przypadku zakładów stacjonarnych oraz stawkę 12% w przypadku zakładów online. Poza tym operatorzy za organizowanie gier typu fantasy będą płacić podatek w wysokości 12%.

Co ciekawe gry hazardowe będą mogły być organizowane w wielu miejscach takich jak: kasyna, hotele, zajazdy, tory wyścigowe, agencje zakładów konnych, punktach hazardowych, czy wielu innych miejscach, które Komisja Gier Portoryko uzna za bezpieczne.

Firmy hazardowe oprócz oferowania zakładów i gier fantasy na dowolne dyscypliny sportu zawodowego lub akademickiego będą mogły wprowadzić do swojego portfolio również e-sport.

Portoryko już ponad rok temu zrobiło pierwszy krok w stronę legalizacji zakładów sportowych. Wówczas ówczesny gubernator terytorium USA, nieposiadającego osobowości prawnej, Rico Rosselló Nevares, ratyfikował ustawę hazardową w lipcu ubiegłego roku. Chwilę później zrezygnował z pełnionej funkcji.

Przełomowy rok?

W tym roku nastąpiły już znaczące zmiany w potencjalnych ramach prawnych dotyczących hazardu  w Portoryko. Niestety po raz kolejny nie odbyło się bez roszad na ważnych stanowiskach, co znacznie utrudnia proces legalizacji hazardu.

Obecnie wygląda to tak, że Jaime Alex Irizarry, dyrektor ds. Hazardu w Board Rico Tourism, zrezygnował w kwietniu, zanim nowy gubernator Wanda Vázquez Garced mianował José Balasquide-Córdovę i Cristóbala Méndeza do nadzorowania i tworzenia nowego prawa hazardowego. W konsultacjach i ustalaniu ustawy pomaga również Gaming Laboratories International (GLI), które pracę nad projektem rozpoczęło już w maju.

Przepisy Gaming Laboratories International

Przepisy opracowane na podstawie opinii GLI obejmują 7% podatek brutto od dochodów z gier w przypadku zakładów stacjonarnych oraz stawkę 12% w przypadku zakładów online. Poza tym operatorzy za organizowanie gier typu fantasy będą płacić podatek w wysokości 12% (wpisowe – przyp.red).

Co ciekawe gry hazardowe będą mogły być organizowane w wielu miejscach takich jak: kasyna, hotele, zajazdy, tory wyścigowe, agencje zakładów konnych, punkty hazardowe, czy w wielu innych miejscach, które Komisja Gier Portoryko uzna za bezpieczne.

Firmy hazardowe oprócz oferowania zakładów i gier fantasy na dowolne dyscypliny sportu zawodowego lub akademickiego będą mogły wprowadzić do swojego portfolio także e-sport.