E-Sport 11 sierpnia 2017

Nadchodzi Nuklearna Anihilacja

autor: W.B.
I bynajmniej nie chodzi tu o wzajemne groźby ze strony Korei Północnej i U.S.A., a o nowego flippera.

Spooky Pinball LLC z Wisconsin to malutka fabryczka, a właściwie manufaktura flipperów gdzieś na amerykańskiej prowincji. Firmy nie stać na reklamę w mediach, ale nie brakuje jej kosekwencji w tworzeniu coraz to nowych modeli i promowaniu ich za pomocą portali społecznościowych.

Spooky Pinball wcześniej wypuścił już na rynek flippery America's Most Haunted, Rob Zombie's Spookshow International i Domino's Pizza, wszystkie w ograniczonej ilości egzemplarzy. Niedawno było głośno o gościach z Wisconsin, bo współpracowali przy stworzeniu Jetsons Pinball. Spośród wszystkich tych tytułów Total Nuclear Annihilation z pewnością wygląda na najbardziej "retro" maszynkę, udając styl z przełomu lat 70/80. Nie bez znaczenia jest wykorzystany w Total Nuclear Anihilation motyw zimnej wojny.

Post na Facebooku, który ujawnił grę dostarczył kilka informacji i zdjęcia tego flippera. Obecnie są one już dostępne na oficjalnej stronie Spooky Pinball. Zacznijmy od obudowy. Gdyby nie wyświetlacz LCD pod backglassem, można by spokojnie pomylić tego flippera z produkcją Gottlieba z 1985 roku.

Niewątpliwie w stylu lat 80-tych, są cyfrowe wyświetlacze emulowane tu przez LED-y. Zastanawia mnie po co zostały użyte, skoro pod nimi znajdziemy sporej wielkości ekran LCD, na którym można by je odwzorować.

Pole gry jest również wygląda tak jak w 30-letniej maszynce, jest skromne i prózno na nim szukać interaktywnych zabawek i ramp. Flipper jest dwupoziomowy, a na górnym polu ma trzy łapki, dwie tarcze i trzy punkty spadku. Oświetlenie na szczęście jest nowoczesne, oparte n LED-ach z pełnym widmem kolorów.

Podsumowując TNA posiada wyświetlacz LCD, laserowe boczne listwy, obrotowe światło typu flash spot, a wykorzystuje platformę sprzętową P-ROC.

Dodaj komentarz