Nastoletni złodzieje
Policjanci kołobrzeskiej sekcji kryminalnej zatrzymali trzy osoby odpowiedzialne za włamanie do dwóch lokali gastronomicznych oraz kradzież prawie 10 tysięcy złotych z automatów do gier.
Policjanci kołobrzeskiej sekcji kryminalnej zatrzymali trzy osoby odpowiedzialne za włamanie do dwóch lokali gastronomicznych oraz kradzież prawie 10 tysięcy złotych z automatów do gier.
Do zdarzenia doszło w centrum miasta. Dwaj dziewiętnastoletni mieszkańcy Kołobrzegu zaczekali na zamknięcie lokali, do których zamierzali się włamać. Po rozejrzeniu się czy wokół nie ma żadnych świadków, młodzi mężczyźni dostali się do środka. Obaj sprawcy posiadali wiedzę, że w maszynach do gier znajduje się duża suma pieniędzy.
Automaty okazały się zabezpieczone, co znacznie utrudniło wyjęcie z nich pieniędzy. Wówczas sprawcy zniszczyli blokadę i ukradli pieniądze w kwocie prawie 10 tysięcy złotych. Nastolatkowie w pośpiechu zapakowali zdobyte pieniądze, a następnie uciekli z miejsca zdarzenia.
W wyniku prowadzonych czynności operacyjnych policjanci z Kołobrzegu ustalili i zatrzymali włamywaczy, a także kobietę, która miała związek ze sprawą. Podczas przesłuchania zatrzymani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.
Obecnie cała trójka znajduje się w policyjnym areszcie, gdzie czeka na dalsze czynności w sprawie. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
szczecin.kwp.gov.pl
Więcej Automaty
Local content w branży gier na pieniądze. „Nie ścigamy się o to, kto sprytniej rozliczy podatek. Konkurujemy jakością produktu i stabilnością”
W kwietniu rząd zainaugurował projekt "Local Content. Z korzyścią dla Polski". Jego celem jest zwiększenie udziału polskich firm we wspieraniu poszczególnych segmentów gospodarki. Jak natomiast to wygląda w kontekście branży gier na pieniądze? O tym w rozmowie z Interplay.pl opowiedział Piotr Fedak, prezes Promatic Group - polskiego producenta automatów i…