Ogolna 1 lipca 2022

NFL mianowało pierwszego w historii specjalistę ds. zakładów sportowych

NFL ogłosiła mianowanie pierwszego w historii specjalisty ds. zakładów sportowych. Został nim David Highhill.

Nowe stanowisko w NFL

David Highhill został mianowany nowym wiceprezesem i dyrektorem generalnym ds. zakładów sportowych NFL. Taki ruch i powierzenie takiej funkcji ma na celu umocnienie pozycji NFL w rozwijającej się amerykańskiej branży zakładów sportowych. Highhill współpracuje z NFL od ponad dziesięciu lat, a ostatnio zajmował stanowisko wiceprezesa ds. strategii i analityki.

W rozmowie z ESPN Highhill przyznał, że taki ruch jest odpowiedzią na bieżące potrzebny NFL: – Zakłady sportowe to rynek, który w ostatnim czasie trzech czy czterech sezonów bardzo się rozwinął. Zdajemy sobie sprawę z tego, że niektórych kibiców interesuje to bardziej, a niektórych mniej, ale przed nami ekscytujące zadanie. Taka decyzja idzie także w parze ze wspieraniem naszych relacji z Narodową Radą ds. Problemowego Hazardu.

888sport partnerem NFL

Przypomnijmy, że na początku maja NFL przedłużyło swoją umowę z 888sport na rynku w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii do końca 2025 roku. Jest to kontynuacja współpracy pomiędzy NFL a oficjalnym partnerem bukmacherskim, która trwa od dwóch lat. Logo operatora będzie obecne na stadionach Wembley oraz Tottenham Hotspur Stadium podczas spotkań NFL rozgrywanych w stolicy Anglii.