Ogolna 11 marca 2020

Nie odbędzie się VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo Sport Finanse 2020”.

Z uwagi na epidemię wirusa COVID-19 i podejmowane środki ochronne, w dniach 2 i 3 kwietnia 2020 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego nie odbędzie się VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo Sport Finanse 2020”.

Na przestrzeni lat konferencja zyskała rangę największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia o tematyce prawa sportowego w Polsce. Co roku w Warszawie spotykają się znamienici eksperci zajmujący się w swojej codziennej praktyce szeroko rozumianym rynkiem sportowym.

Ze względu na bezpieczeństwo i odgórne decyzje władz Uniwersytetu Warszawskiego oraz Rady Ministrów zmuszeni jesteśmy poinformować o odwołaniu wydarzenia w pierwotnym kształcie.

Jako organizatorzy już pracujemy nad nową datą. O wszystkich informacjach będziemy Państwa informować wkrótce.

Dziękujemy za wsparcie i prosimy o wyrozumiałość. Do zobaczenia na „Prawo Sport Finanse 2020” – miejmy nadzieję, że jak najszybciej!

Poniżej oficjalne oświadczenie Michała Liszki, prezesa Koła Naukowego Prawa Sportowego „Ius et Sport”:

Szanowni Państwo,

z uwagi na rozprzestrzeniającą się epidemię wirusa COVID–19 i podejmowane środki ochronne, zmuszeni jesteśmy poinformować, że zaplanowana na 2-3 kwietnia 2020 roku VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Sportowego „Prawo Sport Finanse 2020” nie odbędzie się w pierwotnym terminie.

Jako organizatorzy do ostatniej chwili wierzyliśmy, że nasz najważniejszy, przyciągający corocznie czołowych ekspertów branży sportowej projekt dojdzie do skutku. Ze względu na odgórne decyzje Rady Ministrów i w trosce o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia, musimy odwołać wydarzenie w planowanym dotychczas kształcie.

Podobnie, jak we wcześniejszych latach, tak i teraz, jako organizatorzy wkładaliśmy w konferencję mnóstwo godzin ciężkiej i wytężonej pracy, by kolejny raz zagwarantować wydarzenie na najwyższym możliwym poziomie. Trud organizacji został podjęty przez nas już w listopadzie, a jego zwieńczeniem miała być siódma edycja „Prawo Sport Finanse 2020”.

Z uwagi jednak na rosnące zagrożenie, rektor Uniwersytetu Warszawskiego, dr hab. prof. UW Marek Pałys, podjął decyzję o zawieszeniu organizacji uczelnianych konferencji oraz seminariów do 30 kwietnia bieżącego roku.

Decyzja ta jest zrozumiała i jako organizatorzy całkowicie się z nią zgadzamy. Najważniejszym zadaniem, przed którym stoimy jako społeczeństwo, jest uporanie się wspólnie z szerzącą się
epidemią, a podjęte kroki są do tego adekwatne. Wiążą się jednak one z niemożnością przeprowadzenia organizowanego przez nasz wydarzenia w planowanym dotychczas terminie.

Jako organizatorzy nie chcemy jednak porzucać i zaprzepaszczać podjętego wysiłku organizacyjnego, dlatego też debatujemy nad możliwością przeprowadzania konferencji jeszcze w drugiej połowie tego roku kalendarzowego. Decyzja ta wymaga jednak szczegółowego i spokojnego omówienia, dlatego zwracamy się z prośbą o wyrozumiałość w tej materii. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Działając w imieniu koła, chciałbym życzyć Państwu przede wszystkim zdrowia w tym trudnym okresie. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli Państwa ponownie zaprosić na VII Ogólnopolską Konferencję Prawa Sportowego „Prawo Sport Finanse 2020”.

Z wyrazami szacunku

Michał Liszka

Prezes Koła Naukowego Prawa Sportowego „Ius et Sport”