Automaty 28 maja 2018

Nielegalne automaty hazardowe skonfiskowane w Solcu Kujawskim

autor: BK
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy poinformowała o skonfiskowaniu trzech nielegalnych automatów do gier w jednym z lokali gastronomicznych w Solcu Kujawskim.

Bydgoscy policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej natrafili na trzy nielegalne automaty hazardowe mieszczące się w jednym z lokali gastronomicznych w Solcu Kujawskim. Choć od 1 kwietnia 2017 roku kary za posiadanie oraz organizowanie nielegalnych gier hazardowych są bardzo surowe, to w niektórych lokalach ogólnodostępnych wciąż można natknąć się na „jednorękich bandytów”.

Maszyny zabezpieczone w Solcu Kujawskim były włączone i gotowe do gry. To jednakże nie wpływa na klasyfikacje czynu. Samo posiadanie takich maszyn jest karane równie surowo. Za posiadanie jednego automatu grozi kara finansowa w wysokości nawet 100 tysięcy złotych. Przepisy panujące w Polsce uwzględniają także karę pozbawienia wolności do lat 3. Sprawą zajmuje się obecnie Krajowa Administracja Skarbowa, która skonfiskowała automaty i przesłuchała świadków.

W ostatnim okresie to druga interwencja bydgoskich policjantów. Kilka tygodni wcześniej funkcjonariusze zabezpieczyli bowiem dwa nielegalne automaty hazardowe w jednym ze sklepów przy ulicy Dolina. Przypomnijmy, że surowe kary grożą nie tylko właścicielom automatów, ale także osobom, które uczestniczą w nielegalnych grach hazardowych. Warto mieć to na uwadze gdy w ogólnodostępnym lokalu natrafimy na „jednorękich bandytów”. Obecne przepisy zezwalają jedynie na grę w legalnych kasynach naziemnych oraz licencjonowanych salonach gier, które mają zostać otworzone do końca czerwca.

Dodaj komentarz