Nielegalne na giełdzie rolniczo-spożywczej
W wyniku wspólnej akcji z funkcjonariuszami Sekcji d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymano 3 nielegalne automaty do gier.
16.02.2007 r.unkcjonariusze Referatu Szczególnego Nadzoru Podatkowego z Urzędu Celnego w Białymstoku, ujawnili w lokalu gastronomicznym na terenie giełdy rolno-spożywczej w Białymstoku, urządzanie gier na automatach wbrew przepisom ustawy o grach i zakładach wzajemnych.
W wyniku wspólnej akcji z funkcjonariuszami Sekcji d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymano 3 nielegalne automaty do gier.
Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.07.1992 r. o grach i zakładach wzajemnych, urządzanie gier na automatach wymaga uzyskania stosownego zezwolenia wydawanego przez Ministra Finansów, a urządzanie gier automatach o niskich wygranych zezwolenia właściwego miejscowo dyrektora izby skarbowej.
Zgodnie z art. 107 kodeksu karnego skarbowego, urządzanie lub prowadzenie gier na automatach lub automatach o niskich wygranych wbrew przepisom ustawy o grach i zakładach wzajemnych podlega karze grzywny albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
Ponadto automaty służące do uprawiania nielegalnego procederu podlegają przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.
W przedmiotowej sprawie wszczęto postępowanie karne skarbowe.

www.bialystok.uc.gov.pl
Więcej Automaty
Udział maleje, wartość rośnie. EY opublikował raport o szarej strefie
Na początku marca Zespół Analiz Ekonomicznych EY, jednego z największych koncernów doradczo-audytorskich na świecie, opublikował raport dotyczący udziału szarej strefy w sektorze hazardowym. Publikacja rzuca światło dynamikę zmian zachodzących w tym obszarze, zarówno z poziomu polskiej gospodarki, jak i w skali globalnej. Poniżej przedstawiamy kluczowe dane statystyczne dotyczące tego zjawiska.



