Automaty 22 maja 2018

Nietypowe maszyny hazardowe zatrzymane w Skarżysku – Kamiennej

autor: BK
Likwidowanie nielegalnych salonów hazardowych w Polsce trwa. O ciekawym znalezisku informuje Komenda Policji w Skarżysku – Kamiennej.

Funkcjonariusze policji ze Skarżysko – Kamiennej wraz z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach doprowadzili do zlikwidowania kolejnego salonu z nielegalnymi grami. Takich akcji w ostatnim czasie mamy coraz więcej. Państwo stara się jak najwydajniej ograniczyć szarą strefę przed otworzeniem legalnych salonów gier w większych miastach Polski. Postępy są widoczne, ponieważ funkcjonariusze coraz rzadziej trafiają na prawdziwe maszyny hazardowe.

Zatrzymany sprzęt w Skarżysku – Kamiennej

Trzy nielegalne automaty oraz trzy monitory dotykowe zostały skonfiskowane w jednym z lokali na terenie Skarżyska – Kamiennej. O ile automaty nie wzbudziły zainteresowania funkcjonariuszy, o tyle nietypowe monitory jak najbardziej. Każda z tych maszyn była wyposażona w kilka różnych gier hazardowych. Obsługiwanie monitora odbywało się za pośrednictwem panelu dotykowego. O ile taki sprzęt jest bardzo popularny w krajach nieograniczających dostępu do hazardu, o tyle w Polsce jest to być może pierwsze takie odkrycie. Wszystko wskazuje na to, że właściciel salonu sprowadził maszyny z zagranicy w celu założenie nielegalnego lokalu hazardowego. Teraz grozi mu wysoka kara finansowa w wysokości 600 tysięcy złotych, a także kara pozbawienia wolności do lat 3.

Nielegalne salony hazardowe z prowizorycznym sprzętem

Wzmożone akcje policji i celników w całej Polsce przynoszą wymierne efekty. Skonfiskowano wiele tysięcy nielegalnych jednorękich bandytów. Funkcjonariusze coraz częściej natrafiają na lokale wyposażone w prowizoryczne maszyny hazardowe. Najczęściej są to zwykłe komputery z zainstalowanym oprogramowaniem umożliwiającym obejście Rejestru Stron Blokowanych i wejście na stronę zagranicznego kasyna internetowego. Jednakże w świetle prawa wciąż są to pełnoprawne maszyny hazardowe, które przynoszą zysk z nielegalnego źródła. A zatem za posiadanie prowizorycznego sprzętu, właścicielom lokali grożą równie surowe kary co w przypadku pełnoprawnych automatów hazardowych.

Dodaj komentarz