Bukmacherka 13 lipca 2023

Nowe informacje ws. przejęcia STS. Jest zgoda UOKiK!

autor: redakcja
Prezes UOKiK wyraził zgodę na koncentrację polegającą na przejęciu kontroli nad STS Holding w drodze nabycia akcji przez Entain Holdings. To było jednym z warunków w ogłoszonym wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki. Takie informacje przekazał Trigon Dom Maklerski.

W związku ze spełnieniem warunku dotyczącego zgody UOKiK obecnie wezwanie warunkowane jest jedynie złożeniem zapisów stanowiących 50 procent głosów w spółce.

“W związku z otrzymaniem zobowiązań umownych z około 70 proc. głosów do złożenia zapisów w wezwaniu, wzywający spodziewa się zamknięcia transakcji w harmonogramie określonym w dokumencie wezwania. Wezwanie na sprzedaż 100 proc. akcji STS Holding Entain CEE ogłosił w lipcu. Cena jednej akcji w wezwaniu wynosi 24,80 zł. Wezwanie ogłoszono na 156.725.958 akcji spółki. Rozpoczęcie przyjmowania zapisów nastąpi 14 lipca. Datą zakończenia przyjmowania zapisów jest 16 sierpnia 2023 r. Przewidywany dzień zawarcia transakcji nabycia akcji to 21 sierpnia, a przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji to 24 sierpnia 2023 r.” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Entain CEE stanowi wspólne przedsięwzięcie Entain wraz z partnerem EMMA Capital w Europie Środkowej i Wschodniej. Wymienione podmioty sfinansują wezwanie proporcjonalnie do ich obecnego udziału w Entain CEE (odpowiednio: 75 proc. i 25 proc.).

Dodaj komentarz