Nowe kierownictwo w Ministerstwie Finansów. Zmiany w departamencie
Nastąpiły duże zmiany w Ministerstwie Finansów. Nowym ministrem w rządzie Donalda Tuska został Andrzej Domański. W Departamencie Podatku Akcyzowego i Podatku od Gier pojawiło się już nowe kierownictwo.
Nowym ministrem finansów został Andrzej Domański. Jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Ma 42 Ukończył program Chartered Financial Analyst i przez kilkanaście lat był związany zawodowo z rynkiem kapitałowym jako analityk, zarządzający funduszami, dyrektor inwestycyjny oraz członek zarządu w instytucjach finansowych.
Poznaliśmy też nowe kierownictwo Departamentu Podatku Akcyzowego i Podatku od Gier, który zajmuje się grami losowymi i zakładami wzajemnymi. Dyrektorem została Agata Białas-Giejbatow. Zastępcami będą: Beata Skuzińska, Agnieszka Zaręba-Bielenik i Iwona Rzepnicka.

Departament Podatku Akcyzowego i Podatku od Gier odpowiada za realizację założeń polityki podatkowej w zakresie podatku akcyzowego, podatku od wydobycia niektórych kopalin, podatku od gier, opłaty od środków spożywczych oraz innych obciążeń o podobnym charakterze, a także sprawuje merytoryczny nadzór nad stosowaniem przepisów podatkowych pozostających w zakresie właściwości Departamentu.
Jest odpowiedzialny za regulację rynku gier, w tym za udzielanie koncesji, zezwoleń, zatwierdzanie regulaminów gier objętych monopolem państwa i wydawanie rozstrzygnięć ustalających charakter gier, a także upoważnień do badań technicznych automatów do gier, urządzeń losujących i urządzeń do gier.
redakcja
Więcej Bukmacherka
Superbet Group zmienia nazwę na Super Technologies. Rebranding grupy kapitałowej
Superbet Group ogłosił globalny rebranding, w ramach którego cała grupa kapitałowa będzie działać pod nową nazwą Super Technologies. Jak podaje "Gambling Insider", zmiana ma odzwierciedlać strategiczną transformację firmy – od operatora zakładów sportowych w kierunku szeroko pojętej technologicznej platformy rozrywki cyfrowej.