Kasyno 4 maja 2020

Nowe realia w kasynach w Nevadzie

Gdy kasyna w Nevadzie zostaną ponownie otworzone, dostęp do nich zostanie ograniczony do 50% obłożenia. Nowe zasady zostaną wprowadzone, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. 

Przypomnijmy, że w połowie marca gubernator Steve Sisoloka zdecydował o zamknięciu m.in. 440 licencjonowanych kasyn. Jak na razie nie wiadomo kiedy kasyna ponownie zostaną otworzone, ale gdy tak się stanie będą działały według nowych zasad.

Kasyna w Nevadzie będą musiały ograniczyć liczbę graczy w swoich obiektach i przy stołach do gier, aby zapobiec przenoszeniu koronawirusa (Covid-19). Tym samym w celu otworzenia obiektów, kasyna muszą stworzyć i wdrożyć plan zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych chorób zakaźnych.

Plany licencjobiorców powinny szczegółowo określać, w jaki sposób osiągnięty zostanie limit graczy w obiekcie. Zasady działania muszą określać, jak będą liczeni pracownicy, ochrona i inne osoby potrzebne do zorganizowania gry – czytamy w komunikacie Nevada Gaming Control Board.

Nowe przepisy zostały ogłoszone już teraz, by kasyna przygotowały się do działania w nowych realiach. Każda z placówek posiadających licencje zanim otworzy obiekt będzie musiała przedstawić plan działania, według którego będzie działała po odmrożeniu biznesu hazardowego.