Poker 1 kwietnia 2019

Nowy system lojalnościowy na PokerStars

autor: BB
W ubiegłym tygodniu PokerStars wprowadził nowy system lojalnościowy - "Stars Rewards". Zmiany dotyczą niemal wszystkich rynków, ponieważ obecnie jedynie pokerzyści z New Jersey grają na starych zasadach.

Zmiana systemu została wprowadzona po cichu w ubiegły wtorek. Jak można się domyślić PokerStars nie chciał, by sprawa była rozdmuchana przez media, dlatego postanowił działać w tym wypadku z trzeciego rzędu. 

W praktyce wdrożenie nowego systemu wyglądało tak, iż początkowo zmiany zostały wproawdzone tylko na rynku włoskim. Następnie po odpowiednich testach na wersji beta gracze z całego świata otrzymali maila z informacją o nadchodzących zmianach. 

Co ciekawe PokerStars od wysłania wiadomości do pokerzystów potrzebował jedynie kilku dni, by słowa przerodzić w czyny. Obecnie nowy system działa na wszystkich rynkach oprócz New Jersey, gdzie dopiero od kilku miesięcy działa stary system. Bez wątpienia będzie tak jeszcze przez minimum pół roku, ponieważ gracze byliby mocno zdezorientowani, jeśli po tak krótkim czasie zdobywaliby punkty według innych zasad. 

Nowy system nadal opiera się na nagrodach ukrytych w skrzyniach, ale zostały zmienione ich wartości. Przykładowo nie ma już czerwonych i platynowych skrzyń. W ich miejsce pojawiły się skrzynie diamentowe i czarne. Nadal jest sześć poziomów skrzyń, ale tutaj także dokonano zmian wartości poszczególnych skrzyń. 

Cóż, mówi się w środowisku, że nowy system nie spowodował, iż teraz łatwiej wygrać, ale z całą pewnością jest wygodniejszy od poprzedniego. 

Dodaj komentarz