Nowy zarząd Totalizatora Sportowego
Rada nadzorcza Totalizatora Sportowego sp. z o.o. powołała zarząd na kolejną kadencję - Olgierda Cieślika na prezesa, a Magdalenę Kopkę-Wojciechowską, Bogdana Pukowca i Grzegorza Sołtysińskiego na członków zarządu - poinformowała spółka w środę w komunikacie.
Z komunikatu wynika, że Magdalena Kopka-Wojciechowska ma być odpowiedzialna za sprzedaż, produkty i marketing, a Bogdana Pukowiec – za finanse i inwestycje.
Z kolei Grzegorz Sołtysiński został wskazany przez pracowników Totalizatora, na podstawie obowiązującego w spółce "Regulaminu wyboru i odwołania członka Zarządu wybieranego przez pracowników Spółki Totalizator Sportowy Sp. z o.o. oraz przeprowadzania wyborów uzupełniających".
"Zarząd Totalizatora Sportowego został wyłoniony w wyniku przeprowadzonych postępowań kwalifikacyjnych na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z 18 marca 2003 r." – informuje komunikat.
Rada nadzorcza Totalizatora Sportowego od lutego do połowy marca br. prowadziła konkurs na prezesa firmy, kiedy to rezygnację z pełnionej funkcji złożył Łukasz Łazarewicz. Kierował on spółką przez 10 miesięcy. Konkurs zakończył się wyborem Olgierda Cieślika na prezesa spółki; funkcję tę objął on 20 marca.
W maju rada ogłosiła konkurs na funkcje prezesa i członków zarządu odpowiedzialnych za sprzedaż, produkty i marketing oraz za finanse i inwestycje. Aplikację złożyło ok. 30 chętnych, w tym cały dotychczasowy zarząd.
Członkami poprzedniego zarządu TS byli: Radosław Śmigulski, Cezary Godziuk i Grzegorz Sołtysiński.
Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest spółką Skarbu Państwa z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą od ponad 60 lat na rynku loteryjnym.
W kwietniu premier Beata Szydło powierzyła TS wykonywanie monopolu państwa w zakresie działalności hazardowej. Decyzja ta była wypełnieniem zapisów nowelizacji ustawy o grach hazardowych, która weszła w życie właśnie 1 kwietnia. Decyzja premier oznacza, że Totalizator Sportowy będzie wykonywał monopol państwa w grze na automatach (tzw. jednorękich bandytach).
Nowelizacja, która weszła w życie 1 kwietnia br. (niektóre przepisy m.in. dotyczące blokowania dostępu do stron internetowych, wchodzą w życie 1 lipca 2017 r.) gruntownie zmienia ustawę z 2009 roku oraz wprowadza silną kontrolę państwa w obszarze gier na automatach.
źródło: PAP