Ogolna 23 marca 2020

Odpowiedź UOKiK w sprawie pobierania opłat za wyniki sportowe przez PZPN

Polska Izba Gospodarcza Branży Rozrywkowej i Bukmacherskiej napisała pismo do UOKiK w sprawie udzielenia informacji o stanie sprawy dotyczącej ewentualnego nadużywania przez PZPN pozycji dominującej w związku z ustalaniem opłat za dostęp do wyników sportowych, organizowanych przez te związki. Odpowiedź UOKiK niewiele jednak wyjaśniła, ponieważ śledztwo w tej sprawie nadal trwa. 

Na wstępie przypomnijmy sprawę… Już  na początku kwietnia ubiegłego roku informowaliśmy, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podjął postępowanie wyjaśniające dotyczące opłat pobieranych od firm bukmacherskich przez związki sportowe za wykorzystywanie wyników sportowych w wydarzeniach, które organizują. Przez prawie rok wiele w tej sprawie się nie zmieniło, o czym świadczy kolejna standardowa odpowiedź UOKiK na pismo PIGBiB.

Poniżej zamieszczamy treść pisma:

Polska Izba Gospodarcza Branży Rozrywkowej i Bukmacherskiej zapewnia, że nadal będzie monitorowała  procedowanie w tej sprawie, a tym samym będzie informowała na bieżąco o rozwoju sytuacji.