Ogolna 6 stycznia 2021

Oferta MGM Resorts International za igaming Entain

Gigant na rynku hazardowym MGM Resorts International potwierdził, że złożył ofertę przejęcia operatora igaming Entain, wcześniej znanego jako GVC Holdings.

Oferta

Jak ogłosił wczoraj Entain, MGM Resorts przedstawił propozycję nabycia akcji należących do tego przedsiębiorstwa. Propozycja jest o tyle ciekawa, ponieważ MGM chce dać 0,6 swoich akcji za każdą Entain. Wartość operatora Ladbrokes i PartyGaming wyniosłaby wówczas około 11,00 mld USD. W ramach tej umowy udziałowcy Entain mieliby posiadać łącznie 41,5% udziałów w MGM.

Poza tym istnieje również opcja gotówkowa dla akcjonariuszy, którzy będą chcieli w ten sposób rozliczyć się w ramach ewentualnego przejęcia. Największy udziałowiec MGM, InterActive Corporation (IAC), już powiedział, że będzie w stanie to sfinansować.

Czy dojdzie do przejęcia?

Entain poinformował MGM, że uważa, iż oferta jest zdecydowanie zbyt niska. Z kolei MGM uważa, że transakcja bardzo by pomogła Entain. I obecnie dla nich byłby to najlepszy możliwy ruch. Argumentuje to tym, że dzięki połączeniu sił byliby w stanie wspólnie wykorzystać potencjał na amerykańskim rynku, który stale rośnie.

Zasoby MGM pomogłyby również uczynić firmę liderem zarówno w kanałach internetowych, jak i stacjonarnych na całym świecie, a także zdywersyfikować ofertę firmy.

Na podstawie rozbieżności stanowisk na tym etapie negocjacji trudno powiedzieć, czy dojdzie do transakcji. Z całą pewnością MGM będzie musiał w najbliższym czasie złożyć kolejną, bardziej atrakcyjną ofertę dla Entain (dawniej GVC – przyp. red).

Dodaj komentarz