Bukmacherka 17 czerwca 2020

Oficjalnie: Liga Mistrzów i Liga Europy w sierpniu

UEFA potwierdziła dziś wcześniejsze informacje mediów - europejskie puchary wracają w sierpniu i zostaną rozegrane w nowym formacie. Co prawda meczów będzie mniej, niż zakładał początkowy regulamin, ale to i tak bardzo dobra wiadomość dla firm bukmacherskich na całym świecie.

Wraca normalność

Jak słusznie na konferencji prasowej zauważył prezydent UEFA, Aleksander Ceferin do futbolu wraca normalność: – Dziękuję pracownikom służby zdrowia, którzy sprawili, że może się to udać. Komitet Wykonawczy UEFA podjął szereg decyzji związany z reorganizacją rozgrywek.

Rozwiązania, o których mówi prezydent UEFA, to dogranie zarówno Ligi Mistrzów, jak i Ligi Europy w sierpniu. Najbardziej prestiżowe rozgrywki piłkarskie na świecie zostaną dokończone w Lizbonie w formie turnieju finałowego. Cały turniej ma odbyć się w dniach 12-13 sierpnia. Wiadomo, że zagra na nim osiem drużyn, ale UEFA nie podała jeszcze, jak zostaną rozegrane zaległe mecze 1/8 finału. Najprawdopodobniej jednak rewanże zostaną rozegrane w miastach, w których miały odbyć się docelowo.

Liga Europy także w formule turnieju

Podczas środowej wideokonferencji ogłoszono także w jaki sposób dokończona zostanie Liga Europy. Otóż tutaj także rozgrywki będą kontynuowane w formie turnieju, ale w czterech miastach w Niemczech – Kolonii, Duisburgu, Duesseldorfie i Gelsenkirchen. Wszystkie spotkania odbędą się w dniach 10-21 sierpnia. Nie wiadomo jednak, jak zostanie dokończona 1/8 finału rozgrywek.

Inne ważne informacje

Przedstawiciele UEFA zdradzili również, że finały Ligi Mistrzów w Stambule i Ligi Europy w Gdańsku odbędą się za rok, co jest bardzo dobrą informacją dla naszego kraju. Z kolei finał Superpucharu Europy zostanie rozegrany 24 września w Budapeszcie, a nie w Porto. Liga Mistrzyń kobiet zostanie dokończona w dniach 21-30 sierpnia w Bilbao i San Sebastian.

Dla polskich klubów padły również bardzo ważne informacje, jeśli chodzi o kolejny sezon. Otóż eliminacje LE i LM 2020/2021 zostaną rozegrane w formule jednego meczu, bez rewanżów. Jedynie ostatnia runda kwalifikacyjna do Ligi Mistrzów będzie wyjątkiem, gdyż na tym etapie zostanie rozegrany tradycyjny dwumecz. Co najważniejsze do 3 sierpnia wszystkie federacje muszą zgłosić swoich uczestników do rozgrywek UEFA.

Jak na razie zarówno Liga Mistrzów, jak i Liga Europy mają być rozegrywane bez udziału kibiców. Prezydent UEFA zaznaczył jednak, że wszystko się dynamicznie zmienia, więc być może choć część kibiców obejrzy mecze finałowe w europejskich pucharach.