15.10.2024 12:16

Ogromna dawka wiedzy podczas European Gaming Congress

Przedstawiciele branży rozrywkowej z całej Europy zjawili się w Warszawie na European Gaming Congress. Eksperci dzielili się swoją wiedzą podczas ciekawych paneli dyskusyjnych. Portal Interplay.pl jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

Udostępnij
Ogromna dawka wiedzy podczas European Gaming Congress

Warszawa po raz kolejny gościła uczestników European Gaming Congress. Przez dwa dni goście będą uczestniczyć w wielu wykładach i panelach dyskusyjnych. W przerwach będą mogli rozszerzyć swoją sieć kontaktów, nawiązać nowe znajomości oraz podyskutować o problemach branży rozrywkowej.

Dzień rozpoczął się od dyskusji z udziałem Ewy Lejman i Piotra Dynowskiego. Poruszono przede wszystkim kwestię wprowadzenia podatku od GGR. Zdaniem ekspertów, regulacje nie zmienią się w 2024 i 2025 roku. Między innymi dlatego, że za rok w Polsce odbędą się wybory prezydenckie. Prawnicy nie spodziewają się dużych zmian, jeżeli chodzi o rynek.

Dynowski stwierdził, że przedstawiciele branży cały czas mierzą się z dużymi obostrzeniami i regulacjami prawnymi. Ich stosowanie nie idzie w parze z rozwojem technologii. Polska jest jednym z najtrudniejszych rynków na świecie.

Prelegenci wspomnieli też o coraz większej roli influencerów. Z jednej strony pomagają oni dotrzeć do najmłodszego pokolenia odbiorców. Z drugiej czasami nie wpływają pozytywnie na odbiór branży. Poruszona została też najnowsza sprawa, mianowicie zatrzymanie Buddy. Influencer organizował popularne w sieci losowania samochodów. To jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów, jednak mówi się o nim głównie w negatywnym kontekście. Takie sytuacje negatywnie oddziałują potem na całą branżę rozrywkową…

Następnie Aneta Tylicka, Adam Lamentowicz, Filip Sosnowski, Łukasz Seweryniak i Marcin Doszczeczko pochylili się nad tematem możliwości rynku oraz najnowszych rozwiązań, jakie muszą być regularnie dostarczane klientom.

Po raz kolejny rozmówcy wspomnieli o regulacjach prawnych, które uniemożliwiają swobodne działania w naszym kraju. Niestety „szara strefa” cały czas ma się w Polsce zbyt dobrze…

Doszczeczko wspomniał o nieco innych regulacjach, z jakimi spotyka się na Łotwie. Eksperci odnieśli się też do niedawnego spotkania w Ministerstwie Finansów. Nie przekazali jednak pozytywnych informacji dla branży. W najbliższym czasie nie powinniśmy spodziewać się większych zmian w ustawie hazardowej.

Niebawem na łamach Interplay.pl znajdziecie podsumowanie eventu, a także rozmowy z panelistami European Gaming Congress.

Udostępnij
redakcja

redakcja