E-Sport 22 maja 2018

Ogromne pieniądze do wygrania w Fortnite

autor: BK
100 milionów dolarów – taki budżet przeznaczyła firma Epic Games na pulę nagród w profesjonalnych rozgrywkach Fornite w sezonie 2017/2018.

Esport zyskuje kolejną, prestiżową dyscyplinę, która ma szanse dorównać popularnością takim grom jak Counter-Strike: GO czy League of Legends. Głównym atutem Fortnite jest przyjemna dla oka rozgrywka, którą chętnie obserwują widzowie z całego świata. Coraz więcej organizacji esportowych decyduje się przeznaczyć pieniądze na stworzenie sekcji Fortnite. Na taki ruch zdecydowała się niedawno także polska organizacja – PRIDE.

Epic Games nie spoczywa na laurach

Znamy wiele gier, które mogły stać się wielkim hitem, ale przez złe decyzje deweloperów ostatecznie skończyły na dnie. Epic Games pokazuje jednak, że doskonale radzi sobie z oszałamiającym sukcesem swojej produkcji. Gra Fortnite wciąż jest rozwijana i zyskuje popularność w kolejnych krajach na całym świecie. W parze z popularnością idą ogromne pieniądze zarabiane przez dewelopera. Te można liczyć w setkach milionów dolarów.  

Epic Games nie zagarnia pieniędzy wyłącznie na swoje konto. Firma inwestuje zarobione pieniądze w rozwój produkcji, aby móc zawojować esportową arenę. Rezultaty? Czołowe organizacje na całym świecie tworzą drużyny Fortnite, aby podążać za wciąż rosnącym trendem. Koszty stworzenia zespołu mogą się szybko zwrócić. Epic Games przeznaczyło bowiem aż 100 milionów dolarów na pulę nagród w turniejach zaplanowanych na sezon 2017/2018. To wynik niewyobrażalny, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że oficjalna premiera Fortnite miała miejsce niecały rok temu!

Każdy może zarobić na Fortnite

Wiele turniejów organizowanych przez Epic Games jest dostępne dla graczy z całego świata. Dużym atutem jest kilka trybów rozgrywki. Możliwa jest zarówno rywalizacja indywidualna, jak również drużynowa. Duża część kapitału przeznaczonego przez Epic Games na pule nagród trafi głównie na konta najlepszych drużyn z silnym zapleczem marketingowym i finansowym. Jednak w turniejach stawiających na rywalizację indywidualną każdy z nas ma szanse wygrać. Oczywiście potrzebne są duże umiejętności oraz odpowiednie taktyka. Niemniej jednak, dynamiczny rozwój gry wciąż pozwala nadrobić dystans do graczy, którzy z produkcją są od samego początku.

Chiński potentat inwestuje w rozwój Fornite  

Należy pamiętać, że Fortnite nie jest wyłącznie własnością Epic Games. Większościowy udział w produkcji posiada bowiem chińska organizacja Tencent. Przedsiębiorstwo Ma Huatenga jest wiodącą siłą w świecie chińskiego esportu. Firma ma w swoim posiadaniu udziały Ubisoftu oraz Activision Blizzard. Jest także właścicielem Riot Games oraz… Epic Games, twórców Fortnite. Dlatego też, 100 milionów dolarów przeznaczone na pule nagród w Fortnite na sezon 2018/2019 nie może nikogo dziwić. Dla takiego potentata, kwota ta nie jest wygórowana w zamian za dalszy rozwój największego hitu ostatnich miesięcy w branży esportu. 

Dodaj komentarz