Ogolna 26 listopada 2020

Olgierd Cieślik i Mateusz Juroszek na liście najbardziej wpływowych ludzi w polskim sporcie

Właśnie poznaliśmy laureatów Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie w 2020 roku. Na liście znaleźli się przedstawiciele branży rozrywkowej - Prezes Totalizatora Sportowego, Olgierd Cieślik zajął 11. miejsce, a współwłaściciel i prezes STS, Mateusz Juroszek uplasował się na 19. pozycji. 

Kto decydował?

Ranking 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim to wspólna inicjatywa miesięcznika „Forbes” i firmy Pentagon Research. Partnerem wydarzenia był m.in. SportMarketing.pl.

Przygotowywane od 2015 roku zestawienie jest próbą oceny rynku sportowego oraz najważniejszych osób, które go tworzą (sportowców, trenerów, działaczy sportowych, przedsiębiorców, sponsorów czy dziennikarzy sportowych).

Ranking powstaje w oparciu o badania rozpoznawalności, medialności oraz wizerunku osób związanych z polskim sportem, a także na bazie oceny dokonywanej przez kapitułę ekspercką – w jej skład wchodzą m.in. specjaliści ds. marketingu sportowego, akademicy zajmujący się problematyką sportową, przedsiębiorcy i menedżerowie, a także byli sportowcy.

Udany debiut Olgierda Cieślika

Zgodnie z przywidywaniami najbardziej wpływowym człowiekiem w polskim sporcie został napastnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski, Robert Lewandowski. Dla najlepszego polskiego piłkarza to spory awans w tym plebiscycie, ponieważ przed rokiem uplasował się na ostatnim miejscu podium. Tym razem laureat poprzedniej edycji, prezes PZPN Zbigniew Boniek zajął drugie miejsce, a organizator Tour de Pologne, Czesław Lang uzupełnił podium.

Tabela i źródło: Forbes.pl

Tuż za pierwszą dziesiątką znalazł się debiutant w plebiscycie Olgierd Cieślik, który zajął jedenaste miejsce. Totalizator Sportowy jest największym z mecenasów polskiego sportu. Proces licznych zmian technologicznych, jakie zaszły ostatnio w funkcjonowaniu firmy, nie przeszkodziły w tym, by zarząd spółki z Olgierdem Cieślikiem na czele zdecydował się w dalszym ciągu wspierać rozwój polskiego sportu.

Wsparcie sportu przez Totalizator Sportowy następuje m.in poprzez przekazywanie środków z dopłat do gier liczbowych i loterii czy bezpośrednie wspieranie klubów, związków, organizacji sportowych lub samych zawodników.

Ogromny awans Mateusza Juroszka

Wysoki awans w plebiscycie zaliczył prezes STS-u Mateusz Juroszek, który uplasował się na 19. pozycji. Przed rokiem współwłaściciel firmy bukmacherskiej zajął 35. miejsce.

Mateusz Juroszek razem ze swoim zespołem stworzył produkt, który do tej pory nie ma równego sobie konkurenta. Stale utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku, a do tego firmie udało się wejść z sukcesem na zagraniczne rynki. Kilka miesięcy temu STS został ponownie głównym sponsorem Lecha Poznań, który jako jedyna polska drużyna reprezentuje nas na arenie międzynarodowej w rozgrywkach Ligi Europy.