Loterie 27 stycznia 2024

Olgierd Cieślik na liście najbardziej wpływowych ludzi w polskim sporcie

autor: Adrian Janiuk
Poznaliśmy ranking "Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie" w 2023 roku. Na liście "Forbesa" znalazł się m.in. przedstawiciel branży rozrywkowej - Prezes Totalizatora Sportowego, Olgierd Cieślik, który zajął wysokie 13. miejsce.

Iga Świątek po raz pierwszy zwyciężyła w rankingu “50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie”, przygotowanym przez magazyn “Forbes” i firmę Pentagon Research. Na drugim miejscu uplasował się Robert Lewandowski, a na najniższym miejscu podium Zygmunt Solorz, właściciel Cyfrowego Polsatu. Z kolei tuż za podium znalazł się Czesław Lang, organizator Tour de Pologne.

W prestiżowym rankingu 13. lokatę zajął Prezes Totalizatora Sportowego – Olgierd Cieślik. Totalizator Sportowy jest największym z mecenasów polskiego sportu.

Wsparcie sportu przez Totalizator Sportowy następuje m.in. poprzez przekazywanie środków z dopłat do gier liczbowych i loterii czy bezpośrednie wspieranie klubów, związków, organizacji sportowych lub samych zawodników.

Ranking 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie to coroczna próba oceny polskiego rynku sportowego oraz najważniejszych osób, które go tworzą (sportowców, trenerów, działaczy sportowych, przedsiębiorców, sponsorów czy dziennikarzy sportowych). W 2023 roku ranking powstał na bazie analizy rozpoznawalności, wizerunku i medialności osób związanych z polskim sportem, a także w oparciu o ocenę 33-osobowej kapituły eksperckiej, złożonej m.in. ze specjalistów od marketingu i analityków rynku sportowego, akademików zajmujących się problematyką sportową czy byłych sportowców.

Dodaj komentarz