Ogolna 30 stycznia 2023

Ontario odnotowuje podwójny wzrost liczby aktywnych graczy

Ostatni kwartał minionego roku był bardzo udany dla operatorów w Ontario. Liczba aktywnych kont graczy online podwoiła się tylko w trzech ostatnich miesiącach 2022 roku.

Prawie milion aktywnych użytkowników w Ontario

Według danych opublikowanych przez iGaming Ontario (iGO), organ zarządzający hazardem online w tej kanadyjskiej prowincji odnotował przychody z gier w wysokości 457 milionów dolarów kanadyjskich w ostatnim kwartale ubiegłego roku. To wzrost o 71% względem drugiego kwartału 2022 roku. Warto dodać, że jednocześnie urząd poinformował także o istnieniu 910 tysięcy aktywnych kont graczy, co było wzrostem o 45% względem poprzednio opisywanego okresu. Te wzrosty korelują także ze średnimi wydatkami przypadającymi na aktywne konto gracza. W tym przypadku mowa o 18% wzroście przy 167 dolarach kanadyjskich na osobę.

Łączna kwota, na którą gracze wnieśli zakłady w okresie trzech ostatnich miesięcy 2022 roku wyniosła 11,5 miliarda dolarów kanadyjskich, czyli około 8,6 miliarda dolarów amerykańskich. To niemal dwukrotny wzrost względem poprzedniego kwartału!

Coraz więcej operatorów

Wzrosty dotyczą nie tylko graczy, ale także liczby operatorów. Stan na 31 grudnia wskazywał obecność 36 legalnie działających operatorów, a także 68 witryn z grami online. Liczby obejmują wszystkie firmy działające pod nadzorem iGO, zatem nie zaliczają Ontario Lottery i Gaming Corporation. Wszystko dlatego, że iGO zajmuje się zarządzaniem grami hazardowymi świadczonymi przez prywatnych operatorów.

Przypomnijmy, że rynek hazardowy w Ontario został otwarty w kwietniu 2022 roku. Jak widać pierwsze miesiące były udane dla operatorów i rynek rośnie w szybkim tempie.

tagi:ontario

Dodaj komentarz