Ogolna 21 marca 2023

Operatorzy w Brazylii utworzyli grupę odpowiedzialnego hazardu

Operatorzy zakładów sportowych połączyli siły, aby stworzyć nową odpowiedzialną grupę hazardową w Brazylii. To kolejny krok mający na celu uregulowanie hazardu w tym kraju. 

Grupa odpowiedzialnego hazardu

Brazylijski Instytut Odpowiedzialnej Gry składa się z Bet365, Flutter Entertainment, Entain, Betsson Group, Yolo Group, Netbet Group, KTO Group oraz Rei do Pitaco. Grupa będzie pracować w wielu sektorach, aby poznać branżę i zrozumieć, w jaki sposób można ją zintegrować z brazylijską gospodarką.

Proces regulacji zakładów sportowych w tym kraju cały czas trwa, choć głosowanie w celu legalizacji tej działalności odbyło się już w 2018 roku.

Budowanie bezpiecznego środowiska

Na temat utworzonej grupy wypowiedział się Andre Gelfi, partner zarządzający w Brazylii w grupie Betsson, a także prezes powstałego Brazylijskiego Instytutu Odpowiedzialnej Gry – Chcemy pomóc w budowaniu bezpiecznego środowiska regulacyjnego dla klientów, jednocześnie finansując sektor publiczny i tworząc zrównoważone środowisko operacyjne dla firm. 

Kwestia odpowiedzialności pojawia się w nazwie instytutu właśnie dlatego, że jest to główna sprężyna dla wszystkich podmiotów zaangażowanych w rynki, które mają skuteczną regulację. W takich miejscach zakłady sportowe są postrzegane jako źródło rozrywki, które pomaga zachować integralność sportu – mówi Gelfi

BIOG staje się najnowszą grupą branżową w Brazylii po uruchomieniu nowej organizacji non-profit (Abradie) na początku tego miesiąca.

Dodaj komentarz