Opłaty ostro w górę
Gazeta stołeczna: Podwyżki wejdą w połowie roku. Jak mówią w ratuszu, zmiana może być jedną z niewielu w tej kadencji, którą wesprze opozycja z PiS. Tym bardziej że radni od dawna mówią w kuluarach o "hazardowym problemie Warszawy".
Będą gigantyczne podwyżki dla właścicieli automatów do gry stojących w pasie drogowym. – Waloryzujemy całość opłat. Ale branża hazardowa dostanie stawki maksymalne: m kw. będzie kosztował 10 zł za dzień – mówią w ratuszu.
Projekt uchwały krąży między biurami ratusza, w marcu będą nad nim debatować radni miasta. Podwyżki wejdą w połowie roku. Jak mówią w ratuszu, zmiana może być jedną z niewielu w tej kadencji, którą wesprze opozycja z PiS. Tym bardziej że radni od dawna mówią w kuluarach o „hazardowym problemie Warszawy”. Nie chodzi tu o koncesjonowane kasyna czy salony gry, ale o gigantyczną liczbę punktów z automatami o niskich wygranych.
gazeta.pl
Więcej Automaty
Local content w branży gier na pieniądze. „Nie ścigamy się o to, kto sprytniej rozliczy podatek. Konkurujemy jakością produktu i stabilnością”
W kwietniu rząd zainaugurował projekt "Local Content. Z korzyścią dla Polski". Jego celem jest zwiększenie udziału polskich firm we wspieraniu poszczególnych segmentów gospodarki. Jak natomiast to wygląda w kontekście branży gier na pieniądze? O tym w rozmowie z Interplay.pl opowiedział Piotr Fedak, prezes Promatic Group - polskiego producenta automatów i…