Namco zauważyło, że będący już w średnim wieku Pac Man wciąż jest popularny i trzyma się mocno. Czemu nie wykorzystać jego słynnego nazwiska do wypromowania nowego rodzaju air hockeya. Stół nazywa się Pac Man Smash i zadebiutował jakiś czas temu w Japonii pod nazwą Smash Big Bang. Teraz pojawił się na stoisku Bandai/Namco na wystawie IAAPA w Orlando. Na poniższym filmiku możecie zobaczyć, że gra na tym stole jest doprawdy szalona. Kilkanaście krążków jednocześnie przypomina flipperowy multiball. Krążki wylatują automatycznie i gracz nie musi ich sam wyciągać z kieszeni wylotowej. W pokazówce wystawowej czas ustawiono na bardzo krótki, ale w normalnej grze zależy on od nastawy operatora. Grać może czterech graczy.
Czy Pac Man Smash znajdzie naśladowców, czy pozostanie tylko ciekawostką, pokaże czas.
W.B.
Więcej Automaty
Local content w branży gier na pieniądze. „Nie ścigamy się o to, kto sprytniej rozliczy podatek. Konkurujemy jakością produktu i stabilnością”
W kwietniu rząd zainaugurował projekt "Local Content. Z korzyścią dla Polski". Jego celem jest zwiększenie udziału polskich firm we wspieraniu poszczególnych segmentów gospodarki. Jak natomiast to wygląda w kontekście branży gier na pieniądze? O tym w rozmowie z Interplay.pl opowiedział Piotr Fedak, prezes Promatic Group - polskiego producenta automatów i…