Bukmacherka 19 marca 2024

Papszun w Liverpoolu? Najbardziej szalone zakłady w ofertach bukmacherów

autor: redakcja
Każdy czasem lubi popuścić wodze wyobraźni. Wyjątkiem nie są bukmacherzy i ich analitycy przygotowujący ofertę. Przyjrzeliśmy się zakładom specjalnym oferowanym przez legalnych operatorów. Niektóre są co najmniej zaskakujące.

Wiele firm przyjmuje zakłady na to, kto zastąpi na ławce trenerskiej Liverpoolu Juergena Kloppa. Faworytem jest Xabi Alonso, ale… cóż w tym szalonego? Zabawa zaczyna się przy mniej prawdopodobnych kandydatach. U dwóch bukmacherów, w ETOTO i Fortunie, można postawić na polskie nazwiska. Pierwszy ocenia prawdopodobieństwo zatrudnienia Marka Papszuna przez klub z Anfield na 1:2500, drugi na 1:4444. Nieco mniejsze szanse na angaż ma Czesław Michniewicz (odpowiednio 1:5000 i 1:5555). Fortuna ma identyczne kursy na wypadek objęcia przez Papszuna lub Michniewicza FC Barcelony. ETOTO w kontekście Liverpoolu wymienia jeszcze jedno nazwisko. Szanse na powrót do The Reds Jerzego Dudka, tym razem jako trenera, oceniają tam na 1:10 000.

Zakłady specjalne bywają mniej lub bardziej poważne. Np. forBET przyjmuje kupony na zapowiadany od pewnego czasu pojedynek Zbigniewa Bońka z Marcinem Najmanem. Rywalizacja ma odbyć się nie w ringu czy klatce MMA, ale na… torze żużlowym, po którym obaj mają jeździć speedrowerami. Mocnym faworytem jest “Zibi”, za postawioną na niego złotówkę można zarobić mniej niż 30 groszy (i to przed odliczeniem podatku). Jeżeli do pojedynku nie dojdzie w tym roku, zakład zostanie rozliczony jako zwrot. Z kolei STS oferuje śmiałkom możliwość postawienia na efekty… budowy drogi ekspresowej S1 Bielsko Biała – węzeł Suchy Potok. Według wykonawców prace miały zostać zakończone w tym roku. Z wystawionych kursów jasno jednak wynika, że największy polski bukmacher nie wierzy w taki scenariusz.

Niczym niezwykłym w ofercie nie są wydarzenia związane z “Tańcem z Gwiazdami”, konkursem Eurowizji czy wyborami. Dwóch bukmacherów przyjmuje jednak zakłady na to, kto w tym roku założy… konto na Only Fans, czyli kontrowersyjnej platformie z branży tylko dla dorosłych. Co ciekawe, Betclic i Betfan wystawiają identyczne kursy. Największe szanse na dołączenie do OF dają Mariannie Schreiber i Natalii “Natsu” Kaczmarczyk (dla obu 1:4). Trochę mniejsze Lexy Chaplin (1:10) i Roksanie Węgiel (1:18). Betfan dodatkowo przyjmuje zakłady m.in. na Dorotę “Dodę” Rabczewską (1:51).

Bukmacher kojarzony z koniem i współpracą z Mariuszem Pudzianowskim to zresztą zdecydowany lider na rynku pod względem ciekawych zakładów specjalnych. Czy Grzegorz Krychowiak zostanie w tym roku jurorem Top Model, a Magda Gessler pofarbuje włosy na czarno? Pierwsze zdarzenie jest według Betfana dwa razy bardziej prawdopodobne (1:10 w porównaniu do 1:20). Fani filmów Patryka Vegi mogą z kolei skusić się na zakład, że kontrowersyjny reżyser zostanie w tym roku nominowany do Oscara. Dalibyśmy mu na to szanse zdecydowanie niższe niż 1:101, ale być może analitycy Betfana wiedzą coś więcej…

Trzeba im zresztą oddać, że błyskawicznie zareagowali na wieści z domu Wojciecha i Mariny Szczęsnych, którzy ogłosili, że spodziewają się drugiego dziecka. Betfan przyjmuje już zakłady na to, jakie imię dla syna wybiorą. Najwyżej stoją akcje opcji “Noah” (tak miał nazywać się ich pierwszy syn, ostatecznie został jednak Liamem). Szanse na to, że para zdecyduje się na “Brajana” wycenione są na 1:123. Hitem jest jednak propozycja, na której można zarobić najwięcej. Jeżeli bramkarz reprezentacji Polski i piosenkarka nazwą potomka na cześć byłego selekcjonera Biało-Czerwonych, każdy, kto na to postawi, dostanie wypłatę po zupełnie nieprzypadkowym kursie… 711.

Tomasz Dębek

Dodaj komentarz