Ogolna 15 marca 2023

Parimatch objęty sankcjami na Ukrainie

Działalność Parimatch na Ukrainie została zamknięta ze względu na sankcje nałożone przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, które potrwają przez 50 lat. 

Sankcje na Parimatch

Sankcje dotknęły łącznie 280 firm. W specjalnym oświadczeniu Wołodymyr Zełenski podkreślił, iż firmy oraz osoby poprzez hazardowe biznesy działały na szkodę Ukrainy, wycofując fundusze z państwa i finansując różne rosyjskie działania. Dekret został wydany 10 marca i jak zaznaczył Zełenski, zamyka to projekty warte dziesiątki miliardów.

W związku z zaistniałą sytuacją, Parimatch zawiesił swoją działalność operacyjną, a platforma firmy jest już niedostępna. Z kolei strona skierowana na ukraiński rynek została zablokowana. W poście umieszczonym na Facebooku, Parimatch Ukraina potwierdził zamknięcie działalności. Fundusze klientów są aktualnie zamrożone, choć operator zobowiązał się do zwrotu środków po ustaleniu procedury prawnej.

Historia Parimatch

Parimatch został założony w 1994 roku w Kijowie. Na rosyjski rynek wszedł cztery lata później, natomiast zamknął działalność w tamtym regionie w marcu ubiegłego roku po inwazji Rosji. Bukmacher publicznie wspierał Ukrainę, zobowiązując się nawet do udzielenia wsparcia w postaci amunicji, leków, odzieży czy żywności.

Pracownicy Parimatch angażowali się także w wolontariat. Bukmacher poinformował swego czasu, iż przekazał ponad 8 milionów euro do budżetu Ukrainy na wsparcie działań wojennych, jednocześnie przeznaczając 10 milionów euro na inne inicjatywy wspierające siły zbrojne i niosące pomoc.

Skomplikowana struktura firmy utrudnia dokładne ustalenie, które spółki zależne zostały ukarane i z jakiego powodu.

Dodaj komentarz