Poker 23 kwietnia 2019

PartyPoker zablokuje programy wspomagające grę

autor: BB
PartyPoker wychodzi w stronę rekreacyjnych graczy, a tym samym wprowadza nową politykę odnośnie do użytkowania narzędzi wspomagających grę. Od początku maja takie programy jak Heads-Up Display będą całkowicie zakazane.

Moda na wyrównywanie szans w branży pokerowej trwa w najlepsze. Kilka dni temu informowaliśmy [KLIK], że PokerStars wprowadził całkowity zakaz używania skryptów do automatycznego siadania przy stołach, a teraz PartyPoker powiadomił swoich klientów, że niebawem zablokuje dostęp do narzędzi wspomagających grę, w tym do programu Heads-Up Display.

Popularny HUD to program, który pokazuje pokerzystom informacje o przeciwnikach w trakcie gry. Algorytm HUD-a korzysta z historii rąk zapisanych na komputerze, a tym samym dostarcza tak cennych informacji jak: procent podbicia przed flopem, agresję gracza w danej pozycji, próbę "kradzieży" blindów… Wszystko to sprawia, że gracze korzystający z tego oprogramowania, zyskują znaczą przewagę nad przeciwnikami. Oczywiście po takie narzędzia sięgają zwykle profesjonaliści, a nie użytkownicy, którzy siadają do stołu od święta. 

– Jest sporo zmian, które zostaną wdrożone w najbliższym czasie na PartyPoker. Bez wątpienia wkrótce na stronie nie będzie HUDów. Zmiany te sprawią, że operator straci nawet 10 milionów dolarów tylko w tym roku, ale pomogą osiągnąć długoterminowy cel, którym jest stanie się najbardziej uczciwym serwisem pokerowym na świecie – powiedział partner PartyPoker, Rob Young. 

Słowa Younga bardzo szybko potwierdził przedstawiciel PartyPoker. Tak więc możemy być niemal pewni, że w pierwszym tygodniu maja programy wspomagające zostaną zablokowane.  

Dodaj komentarz