E-Sport 24 marca 2020

Pasha Gaming School wprowadza zajęcia ze zdrowego trybu życia

Szkoła Jarosława “pashy” Jarząbkowskiego wchodzi na nowy poziom. Wraz z EXURA.pl będą nauczać młodych zawodników o zdrowym trybie życia gracza.

 Założenia Pasha Gaming School są bardzo proste – jak najbardziej ułatwić start najlepszym polskim młodym zawodnikom, którzy być może już niedługo będą walczyć o najwyższe światowe lokaty. Do tej pory projekt Jarosława Jarząbkowskiego wsparła m.in. marka Łomży 0%, która zapewni najbardziej wyróżniającym się osobom zgrupowania pod okiem samego “dyrektora” oraz ekskluzywne zestawy komputerowe, o wartości wysokości 10 000 PLN.

Jednak aby stać się najlepszym zawodnikiem nie wystarczy poświęcić setek godzin na treningi w wirtualnym świecie. W myśl dobrze znanej wszystkim zasady “w zdrowym ciele zdrowy duch”, Pasha Gaming School chce nauczać swoich wychowanków o tym, jak dużym kluczem do sukcesu jest dbanie o swoje ciało oraz kondycję psychiczną. Dlatego wraz z portalem EXURA.pl przeprowadzą serię wykładów transmitowanych na Facebooku, podczas których będą omawiać wiele zagadnień dotyczących zdrowszego życia. Pierwsze na tapet pójdą konsekwencje zbyt długiego czasu spędzanego w pozycji siedzącej oraz tego, jak im zaradzić.

 Bardzo dużym problemem szkolnictwa jest to, że nie uczy się najbardziej istotnych rzeczy. Na przykład na biologii uczymy się o ślimakach i mchach, ale nikt nie przekazuje nam wiedzy o tym, jak faktycznie funkcjonuje ciało człowieka. I chodzi mi wyłącznie o podstawy, dzięki którym ogół populacji byłby dużo zdrowszy. Żeby ludzi nie dziwiło, że kolano boli przez problem z nerkami, czy ktoś ma problem z koncentracją przez niewłaściwe odżywianie. Esport ma teraz ten problem, z którym przed laty konfrontował się zwykły sport. Wielu myśli, że wystarczy grać na komputerze. Piłkarzowi nie wystarczy kopać piłki, by grać na światowym poziomie. Istotne jest odżywianie, higiena snu i wiele innych rzeczy. Jednak zmiana przychodzi latami, więc i w esporcie trzeba małych kroków. W najbliższym live chciałbym się zająć krótkim omówieniem konsekwencji spędzania długich godzin w pozycji siedzącej, a także powiedzieć o korzyściach robienia krótkich przerw i co w ich trakcie można robić.  – mówi Mateusz Pawlukiewicz z exura.pl

 – Współpraca z EXURA da naszym studentom przeogromną wiedzę, której jak dotąd nikt nie przekazywał na forum. To właśnie teraz, za młodu, powinniśmy zwracać uwagę i dbać o poprawną postawę, regularne ćwiczenia oraz przerwy pomiędzy meczami i nie tylko. Zawsze jest lepiej zapobiegać niż leczyć, zwłaszcza że to odbije się na nas na starsze lata – mówi Adrian Błaszczyk, project manager Pasha Gaming School

Pierwszy wykład odbędzie się w sobotę 28 marca o godzinie 18:00. Transmisję będzie można oglądać na Facebook.com/PashaGamingSchool.