Ogolna 7 października 2022

PENN zawiera umowę z Kambi. Co ma na celu ta współpraca?

autor: Mateusz Mazur
Kambi potwierdziło zawarcie umowy na mocy, której firma pełnić będzie rolę głównego dostawcy oprogramowania dla PENN. CEO notowanej na giełdzie w Sztokholmie firmy technologicznej, Kristian Nylen, uważa, że to partnerstwo otworzy przed amerykańskim operatorem szereg nowych możliwości. 

Wielka szansa dla PENN

Do tej pory Kambi kierował uruchomieniem zakładów PENN w 15 stanach USA. Nowa umowa zwiastuje jednak spore zmiany w wewnętrznej strukturze amerykańskiej firmy. W trzecim kwartale 2023 roku PENN planuje przystąpić do migracji oferty swojego flagowego bukmachera Barstool na własną platformę, a odpowiednie wsparcie technologiczne zapewnić ma właśnie Kambi.

W wyniku całego procesu szwedzka firma zainkasuje około 28 milionów dolarów, co Kristian Nylen określił mianem uczciwej ceny: – Zapewni to Kambi ciągłe przychody do 2024 roku – zapowiedział CEO spółki. – Porozumienie daje obu stronom jasność i pewność co do przyszłości, zapewniając o obopólnych korzyściach z partnerstwa aż do zakończenia migracji – dodał Nylen.

Siła outsourcingu

CEO Kambi zapewnił jednocześnie, że jego firma nadal będzie pracować nad strategią mającą zapewnić PENN szersze udziały w rynku w latach 2023 i 2024: – Nie do mnie należy ogłaszanie planów Penn, ale mogę powiedzieć, że będą obecni w stanach, w których w najbliższych miesiącach uruchomione zostaną zakłady.  Z racji braku własnej oferty zakładów sportowych, nasze wsparcie dla Penn ma sens – powiedział CEO szwedzkiej firmy.

Nylen nie zgodził się również z narracją powszechną na amerykańskim rynku, która mogłaby wskazywać, że operatorzy i ich inwestorzy preferują własne, zastrzeżone technologie. Szwed powołuje się chociażby na przykład bet365, który postrzega outsourcing jako doskonałą metodę na ulepszenie swojej oferty zakładów.

Dodaj komentarz