09.07.2007 00:00

Pierwsza konferencja o uzależnieniach

Singapur. Ponad pół miliona osób uczesniczyło w ubiegłym tygogniu w pierwszej międzynarodowej konferencji o uzależnieniach w hazardzie.

Udostępnij

 

 

 

 

 

 

 

Singapur. Ponad pół miliona osób uczesniczyło w ubiegłym tygogniu w pierwszej międzynarodowej konferencji o uzależnieniach w hazardzie.

Podczas dwudniowego spotkania – organizowanego przez Singapurską Narodową Radę do Spraw Problemów Hazardowych – uczestnicy dyskutowali o konsekwencjach jakie niesie za sobą uzależńienie od hazardu dla gracza i jego rodziny.
“Praktyka grania przez najmłodszych to ukryte uzależnienie, bo w odróżnieniu od alkoholu, nie odkryjemy, że ktoś grał przez nieświeży oddech, gracza nie można zidentyfikować po wyglądzie” – powiedział Jeffrey Derevensky – psycholog, uczestnik konferencji.
Wśród tematów omawianych na konferencji były jeszcze: rosnący trend hazardu u najmłodszych, a szczególnie tych, którzy używają komputera podłączonego do sieci, prewencja problemu i wygląd kampanii pokazującej problemy związane z hazardem.
Deverensky powiedział jeszcze, że im większy dostęp do internetu tym więcej młodzieży zostaje nałogowymi hazardzistami. Badania, które zakończył w ubiegłym roku oparte na wywiadach z młodymi ludźmi na pięciu kontynentach pokazują, że 50 do 80% nastolatków postawiło w ubiegłym roku jakąś sumę pieniędzy na gry szansy.
Ponadto 20% nastolatków grających online ma poważne problemy emocjonalne i osobowościowe oraz słabnie ich pęd do wiedzy czyli budzi się w nich niechęć do pójścia na studia.
Badania przeprowadziło też Singapurskie Ministerstwo ds. Społecznych, ujawniając, że połowa uzależńionych wyrabia swoje nawyki pomiędzy 18 a 24 rokiem życia.

Singapur, który w ubiegłym roku uruchomił bezpłatną infolnię dla uzależnionych od hazardu, będzie miał dwa duże kasyna w 2010 r. Ambicją rządzących jest osiągnięcie poziomu finansowego conajmniej jak w Makau.

Udostępnij
S.M.

S.M.