E-Sport 8 czerwca 2018

Piłkarz Leicester City FC zakłada zespół e-sportowy

autor: KB
Austracki obrońca Christian Fuchs grający w Leicester City FC staje się pierwszym piłkarzem z Premier League, który będzie miał swój zespół e-sportowy.

32-letni lewy defensor będzie zatrudniał profesjonalnych zawodników gry FIFA, którzy reprezentować będą zespół na turniejach na całym świecie. Fuchs oznajmił jednocześnie, że gra Electronic Arts to początek i zamierza rozwinąć swój projekt na inne aplikacje.

E-Sport staje się coraz bardziej atrakcyjnym rynkiem dla lig i klubów piłkarskich. Szacuje się, że rynek ten generuje w ciągu roku ok. 650 milionów funtów.

W tej chwili, tylko Manchester City FC i West Ham United FC jako przedstawiciele angielskiej ekstraklasy mają własne zespoły w e-sporcie.

Z e-sportem związek mają także właściciele Arsenalu FC, Crystal Palace FC i Swansea City FC. Stan Kroenke jest współwłaścicielem drużyny w Overwatch, większościowi udziałowcy z Palace posiadają brytyjski zespół Team Dignitas, a Steve Kaplan ze Swansea jest większościowym udziałowcem producenta gier Immortals.

Dodaj komentarz