Ogolna 14 stycznia 2021

“Płaszczyzny wsparcia, na jakich udziela się Totalizator Sportowy są bardzo duże”

Podczas ostatniej Gali Mistrzów Sportu 86. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca 2020 Roku Przeglądu Sportowego, Totalizator Sportowy został laureatem nagrody dla Mecenasa Polskiego Sportu. Właściciel marki LOTTO został doceniony za wsparcie, które okazuje sportowcom, drużynom i inicjatywom sportowym, jak również z uwagi na wkład w rozwój infrastruktury sportowej.

Duet idealny

Totalizator Sportowy jest w trakcie obchodzenia 65. rocznicy działalności. Firma od początku istnienia aktywnie wspiera polskich sportowców i jest największym mecenasem sportu i kultury w Polsce. Z okazji wyjątkowego Jubileuszu, Ambasadorem 65-lecia Totalizatora Sportowego został Robert Lewandowski – jeden z najlepszych polskich piłkarzy w historii.

Dlaczego akurat wybór padł na Lewandowskiego łatwo się domyślić, ale nieco większego rąbka tajemnicy zdradziła Magdalena Kopka-Wojciechowska, członkini zarządu Totalizatora Sportowego: – Nie ma lepszego duetu, niż Robert Lewandowski i Totalizator Sportowy. Mowa bowiem o najlepszym polskim sportowcu, najlepszym piłkarzu świata w 2020 roku, a także o największym mecenasie sportu i kultury. Myślę, że nasz duet musiał się wydarzyć. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy współpracować z Robertem Lewandowskim.

Sięgając po Lewandowskiego, chcieliśmy podkreślić wyjątkowość jubileuszu. Naszym zamiarem było pokazanie tego, co przez 65 lat Totalizator Sportowy zrobił dla polskiego sportu. Wydaje mi się, że największym orędownikiem i symbolem tego jubileuszu mógł być tylko Robert Lewandowski – dodała Magdalena Kopka-Wojciechowska w rozmowie z dziennikarzem Przeglądu Sportowego, po tym jak Totalizator Sportowy został wybrany największym mecenasem polskiego sportu.

Wielkie Chwile

Obchody 65-lecia Totalizatora Sportowego prowadzone są pod hasłem “Wielkie Chwile”, które nawiązuje oczywiście do tego, co firmie udało się osiągnąć w ostatnich kilkudziesięciu latach.

Jakiś czas temu rozpoczęliśmy kampanie pod tytułem “Wielkie Chwile”, która dotyczy obchodów 65-lecia Totalizatora Sportowego. Obecnie trwa pierwsza odsłona tej kampanii, ale będą kolejne. Zdecydowaliśmy się na takie hasło przewodnie, ponieważ od 1965 roku Totalizator Sportowy miał wiele wielkich chwil. Na przykład wybudowaliśmy Wielką Krokiew, dołożyliśmy środki do budowy Spodka, czy Poznańskiej Areny. Tych obiektów jest jednak dużo więcej. Każdy sukces, który sportowcy odnoszą na tych obiektach, to są właśnie wielkie chwile – tłumaczy Magdalena Kopka-Wojciechowska.

Wielotorowe działanie

Totalizator Sportowy od 1994 roku, dzięki graczom LOTTO, przekazał prawie 13 mld zł na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej. To wsparcie widoczne jest na tysiącach obiektów sportowych w całej Polsce. Warto przypomnieć również, że z każdej złotówki przekazywanej na zakup gier liczbowych Totalizatora Sportowego 19 groszy przekazywane jest na rozwój polskiego sportu i kultury narodowej.

W ciągu ostatnich 26 lat Totalizator Sportowy przeznaczył 13 miliardów na wsparcie polskiego sportu i kultury. Każdy rok to kolejny miliard złotych, który możemy przeznaczyć na tak szczytne cele, co oczywiście jest zasługą naszych graczy – powiedziała Magdalena Kopka-Wojciechowska

Członkini zarządu Totalizatora Sportowego zaznaczyła również, że Totalizator Sportowy działa wielotorowo, ponieważ nie wspiera tylko rozbudowy infrastruktury, ale także m.in. sportowców: – Płaszczyzny wsparcia, na jakich udziela się Totalizator Sportowy, są bardzo duże. To nie tylko bardzo szeroko rozumiany polski sport, ale też sami zawodnicy, którym pomagamy, jak tylko możemy – zakończyła Magdalena Kopka-Wojciechowska, członek zarządu Totalizatora Sportowego.

Fot. Przegląd Sportowy