Ogolna 17 sierpnia 2022

PlayAGS odrzucił ofertę Inspired Entertainment

Grupa Inspired Entertainment chciała wykupić PlayAGS, lecz ostatecznie do tego nie doszło. Oferta warta 370 milionów dolarów - po 10 dolarów za akcje - została odrzucona.

Czy to koniec negocjacji?

To jednak nie oznacza końca negocjacji. PlayAGS zaznaczyło, że odrzuca konkretną ofertę, ale nadal będzie rozmawiał z potencjalnym kupcem. Być może ponowiona oferta zostanie przyjęta. Zarząd i kierownictwo AGS oświadczyły, że są w pełni zaangażowani i skoncentrowani na jak najlepszym interesie interesariuszy i dlatego dokładnie przeanalizują każdą otrzymaną propozycje. Informacja o ofercie złożonej przez Inspired Entertainment sprawiła, że akcje PlayAGS wzrosły w ostatnich dniach aż o 34%! Jeszcze w piątek kosztowały 6,04 dolara, zaś w piątek był już warte 8,25 za sztukę.

Pierwszy zysk od dawna

Warto dodać, że AGS w minionym miesiącu odnotował pierwszy zysk netto od IV kwartału 2019 roku. Pojawił się także wzrost skorygowanej EBIDTA o 6% za II kwartał 2022 roku. W tym samym raporcie firma wykazała 40% wzrost krajowej sprzedaży sprzętu. Spółka wygenerowała 1,5 miliona dolarów zysku netto w II kwartale 2022! To była ogromna zmiana w kontekście poprzedniego okresu rozliczeniowego, w którym poniosła straty netto na poziomie niemal czterech milionów dolarów. Według AGS wzrost odzwierciedla poprawę wyników operacyjnych.

Nasze wyniki za drugi kwartał odzwierciedlają rosnące zwroty, które osiągamy w wyniku znaczących inwestycji poczynionych w nasze zespoły badawczo-rozwojowe, sprzedażowe i zarządzania produktami w ciągu ostatnich 24 miesiący – powiedział David Lopez, CEO firmy. Dodał także, że to prawdopodobnie mogło przyciągnąć potencjalnego nabywcę.

tagi:PlayAGS

Dodaj komentarz