Ogolna 27 stycznia 2023

Playtech oczekuje wzrostu zysków w roku finansowym 2022

autor: Mateusz Mazur
Playtech ma za sobą udany rok. Dostawca oprogramowania spodziewa się, że wskaźnik EBITDA firmy za 2022 rok przekroczy 400 milionów euro. 

Spodziewany wzrost EBITDA

W swojej aktualizacji dotyczącej finansów, Playtech poinformował, że, od czasu opublikowania zadowalających rezultatów z pierwszej połowy roku, firma niezmiennie notuje dobre wyniki. Przypomnijmy, że w pierwszym półroczu Playtech odnotował wzrost przychodów o 73% rok do roku do 792,3 mln euro, z czego 446 mln euro było efektem działalności Snaitech.

Playtech potwierdził, że Snaitech, podobnie jak działalność B2B, w kolejnych miesiącach nadal miała się dobrze, w wyniku czego oczekuje się, że skorygowana EBITDA wzrośnie o co najmniej 26% w zestawieniu z poprzednim rokiem. Dostawca planuje opublikować wyniki za cały rok przy okazji dnia inwestora B2B, który zaplanowano na 23 marca.

Pracowity rok

Rok finansowy 2022 okazał się bardzo pracowity dla Playtech. Dostawca technologii sfinalizował między innymi sprzedaż swojego działu handlu finansowego Finalto firmie Gopher Investments za 250 mln dolarów. Był to ważny krok w kierunku realizacji strategii uproszczenia struktur grupy.

Sam Playtech również mógł stać się obiektem transakcji, kiedy azjatycka grupa inwestycyjna TTB Partners rozważała złożenie oferty zakupu. Jednak pomimo wsparcia prezesa Mora Weizera, TTB ostatecznie nie zdecydowało się na złożenie formalnej oferty.

Dodaj komentarz